Dnia 24 kwietnia pożegnaliśmy abiturientów klasy IV technikum architektury krajobrazu. Na uroczystości swoją obecnością zaszczycił nas pan Starosta Adam Niwiński. Po odśpiewaniu hymnu, przekazaniu sztandaru klasom III i odnowieniu ślubowania przez klasę IV, nadszedł czas na rozdanie świadectw i słowa pożegnania. Pani dyrektor Dorota Makara wyprawiła w dorosłe życie swoich uczniów z życzliwymi słowami, życzyła, by mieli odwagę na kroczenie drogą szlachetnych wartości. Abiturienci odbierali świadectwa z rąk pana Starosty, z gratulacjami i życzeniami od pani dyrektor i pani wychowawczyni Ewy Siegiedy.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły wręczona została Nagroda Patrona Szkoły, przyznawana już od 2002 roku. Nagrodę mogą otrzymać uczniowie kończący naukę, akceptujący ideały Kazimierza Jagiellończyka oraz zaangażowani twórczo w życie szkoły. Tegoroczną laureatką została Emilia Kozak, która m. in. pełniła funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Gratulujemy!

Do pożegnań dołączyli się młodsi koledzy z klas III, którzy pod kierunkiem pani Beaty Maińskiej przygotowali część artystyczną uroczystości. Miłe słowa, poruszające utwory muzyczne wzruszyły wszystkich zebranych. Słoniki na szczęście podarowane przez klasy III to symbole bagażu wspomnień, które powędrują z abiturientami w dorosłe życie.

Słowa podziękowań od abiturientów zakończyły uroczystość pożegnania kolejnego rocznika, który opuszcza mury Jagiellończyka.

Na dalszą drogę życia – wszystkiego dobrego!

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się 8 kwietnia. Długa lista kandydatów nastręczała niemałe trudności szkolnym wyborcom. Komisja w składzie: pani Beaty Maińskiej – przewodnicząca, Emilii Kozak, Dominiki Stachańskiej i Andżeliki Tyszczuk obradowała przez kilka godzin. Oto wyniki wyborów:

Magda Kosiak – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

Ewelina Niećko – zastępca przewodniczącej

Dawid Bodzak – skarbnik

Gratulacje! Smile

              8 kwietnia gościliśmy panią Martę Tarnowską z Centrum Wolontariatu w Lublinie. Pani Marta przywiozła ze sobą kilka prezentacji multimedialnych o wojnie w Gruzji, o codziennym życiu ludzi dotkniętych wojną. Prezentacje opatrzone ciekawym komentarzem pani Marty poruszyły nas wszystkich. Pani Marta miesiąc temu odwiedziła Gruzję, opowiadała o swoich doświadczeniach, o wakacyjnym pobycie młodych Gruzinów w Polsce. Zachęcała do zaangażowania się w wolontariat, by móc nie tylko pomagać, ale też rozwijać się w różnych formach aktywności. Niektórzy już zaczęli, wrzucając złotówkę na pomoc Gruzji.

Kochani młodzi! Proszę Was,

abyście w codziennym życiu szli za Chrystusem.

            Te słowa Jana Pawła II do dziś dźwięczą nam w uszach…Słowa te stały się hasłem naszego szkolnego apelu z okazji 4. rocznicy śmierci Papieża. Siostra Ula wraz z młodzieżą z klasy II TI przygotowała montaż słowno – muzyczny przywołujący postać Jana Pawła II. Tłem dla odczytywanych myśli, słów Ojca Świętego była muzyka i ciekawa dekoracja.  Apel był dobrą okazją, by zatrzymać się na chwilę refleksji w życiu, które biegnie nazbyt szybko.

Zdążyć przed Panem Bogiem Hanny Krall to sztandarowa lektura, którą przeczytać trzeba. 26 marca mogliśmy ją także „zobaczyć na żywo” w Zespole Szkół nr 1. Tam, bowiem gościł teatralny duet. Aktorzy wcielili się w role Hanny Krall i Marka Edelmana. Mówili, pokazywali emocje – jednym słowem zagrali Zdążyć przed Panem Bogiem. To pomaga w odbiorze lektury i mocniej w pamięć zapada.Smile

Początki niezależnego ruchu chłopskiego 1978 – 1980 to nie tylko tytuł książki Małgorzaty Chomy – Jusińskiej i Marcina Krzysztofika, ale także karta historii, która wpisuje się w nasz region. Mogliśmy się o tym przekonać goszcząc w Gminnym Ośrodku Kultury w Milejowie. Zaproszeni przez Instytut Pamięci Narodowej i Łęczyńskie Starostwo Powiatowe na promocję wydawnictwa IPN, słuchaliśmy relacji działaczy niezależnego ruchu chłopskiego w okolicach Milejowa, Łęcznej, w pobliskich wsiach. Po prelekcji oglądaliśmy film poświęcony tej tematyce.

Żywa historia pomaga zrozumieć wydarzenia, które dzieją się blisko nas, uczy odpowiedzialności za Ojczyznę.

 

 

              20 marca 2009 r. w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego i na rymowankę pt. „Jak okazać miłość, współczucie i wsparcie drugiej osobie” zorganizowanego przez Powiatowy Zespół ds. Szkół Promujących Zdrowie w Łęcznej. Do konkursu zgłosiło się 38 placówek z terenu Powiatu Łęczyńskiego. Prace plastyczne i rymowanki oceniali Członkowie Powiatowego Zespołu ds. Szkół Promujących Zdrowie. Otwarcia konferencji oraz wręczenia nagród dokonali wicestarosta - pan Andrzej Dyczewski oraz pani Elżbieta Pachocka - koordynator szkolny ds. Szkół Promujących Zdrowie. Uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej.

           W kategorii prac plastycznych uczniów szkół ponadgimnazjalnych wyróżnienie otrzymała nasza uczennica Anna Niećko. W konkursie na rymowankę pierwszą nagrodę zdobyła także nasza uczennica Halina Olesiuk.

           Dziewczynom gratulujemy sukcesów i talentów! Smile

 

 

 

Tradycją naszej szkoły są rozgrywki o Puchar Dyrektora Szkoły, które odbywają się na hali sportowej „Górnika”. Napięcie przed zawodami dało się wyczuć na kilka tygodni przed rozpoczęciem, kiedy klasy formowały swoje drużyny. Zwarci i gotowi do sportowej rywalizacji podążyliśmy na halę sportową. Rywalizacje między drużynami podsycał doping klasowych kibiców. Każda drużyna walczyła z zacięciem. W finale chłopców spotkały się drużyny klas III TI i I TB. Grały także dziewczęta z klas I TAK,TI i II TI. Oto wyniki turnieju:

Chłopcy

I miejsce klasa TB – zdobywcy Pucharu Dyrektora Szkoły

II miejsce klasa III TI

Dziewczęta

I miejsce klasa II TI

II miejsce klasa I TAK, TI

Zwycięzcy zostali odznaczeni medalami i dyplomami.

GRATULUJEMY!

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ


            Zaproszeni przez Publiczną Bibliotekę Powiatową wybraliśmy się na spotkanie z Ojcami Białymi – misjonarzami Afryki. Uczniowie i wolontariusze naszej szkoły pod opieką pani dyrektor Doroty Makary oraz pani Katarzyny Kander słuchali o życiu ludzi Czarnego Lądu. Ojcowie opowiadali o swoich doświadczeniach dnia codziennego w Afryce, o radościach i problemach tych, wśród których żyją i pracują.

            Opowieściom towarzyszyła egzotyczna wystawa. Ekspozycja przygotowana przez misjonarzy pomagała w wyobraźni przenieść się do Afryki. Zdjęcia mieszkańców Czarnego Lądu, oryginalne stroje i biżuteria, eksponaty kultury ludowej – aż czuło się palące słońce…

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

11 marca szkolny korytarz zamienił się w wybieg, zaś uczniowie w modelki i modeli. Każda klasa wybrała swoich przedstawicieli. Nad przebiegiem imprezy czuwał Samorząd Szkolny. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania przygotowane przez jury. Szanowne jury zasiadło w składzie: pani dyrektor Dorota Makara, opiekun Samorządu Szkolnego pani Beata Maińska oraz uczniowie Magda Kosiak i Mateusz Żukowski. Oceniano nie tylko oryginalne pomysły na barwne stroje, ale też umiejętność zaprezentowania się na szklonym wybiegu. Po naradzie jury ogłosiło wyniki:

MISS SZKOŁY -  Ewelina Sipta, kl. II TI

MISTER SZKOŁY – Andrzej kosiarski, kl. II TI

MISS PUBLICZNOŚCI – Emilia Kozak, kl. IV TAK

MISTER PUBLICZNOŚCI – Szczepan Zieliński, kl. I TB

 
Przewodnicząca jury – pani dyrektor – gratulowała uczestnikom odwagi i twórczej wyobraźni

SZKOLNYM MISS I MISTEROM GRATULUJEMY ZWYCIĘSTWA!

SmileKiss

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ


logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej