Technik informatyk K
Technik ekonomista K
Technik architektury
Technik Budownictwa K
Technik organizacji reklamy K
Technik logistyk K
rachunkowości4
Fryzjer K
Monter zabudowy i robót wykończeniowych K
LO1 2
klasa dziennikarska
LO3 2


Technik programista


klasa menadżerska

 


Baner rekrutacja 2023 2024

 

Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania jest – jak powszechnie wiadomo – „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Ta cudowna powieść, klasyk literatury polskiej i jedna z największych powieści II połowy XIX wieku, zabiera czytelników w trudne czasy popowstaniowej rzeczywistości. Na tle miłosnego wątku młodej szlachcianki i ubogiego mieszkańca zaścianka poznajemy jedną z najpiękniejszych, a zarazem najtragiczniejszych kart polskiej historii. Jej świadkiem była rzeka, Niemen. Nie wyobrażaliśmy więc sobie Narodowego Czytania „Nad Niemnem” w miejscu innym niż… nad rzeką.

Czytaj więcej...

4 września 2023 r. Dyrekcja, grono nauczycieli oraz uczniowie z klas Liceum Ogólnokształcącego i Technikum przy ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej wspólnie rozpoczęli nowy rok szkolny 2023/2024.
Jako pierwsi nowy rok szkolny witali pierwszoklasiści, dla których specjalnie zorganizowana została dedykowana uroczystość, podczas której mieli okazję poznać Dyrekcję oraz swoich nauczycieli.
Tuż po pierwszakach również starsze klasy Jagiellończyka inaugurowały nowy rok szkolny, biorąc udział w krótkiej uroczystości na auli. Miało tu miejsce uroczyste i symboliczne wręczenie stypendiów dla Eweliny Michalak, Krzysztofa Pełczyńskiego, Irminy Mareckiej, Elżbiety Lendzion i Nikoli Szafran, czyli piątki licealistów z najwyższymi wynikami w nauce w roku szkolnym 2022/2023. Nagrody ufundowane zostały przez: panią Bożenę Kornatkę oraz panów Piotra Rybaka i Mirosława Tarkowskiego członków Rady Powiatu Łęczyńskiego.
Wszyscy uczniowie po krótkich, acz uroczystych apelach na auli, spotykali się wraz z wychowawcami w klasach lekcyjnych.
Uroczystości wewnątrzszkolne poprzedziła msza święta w kościele parafialnym pw. św. Barbary w Łęcznej.

Czytaj więcej...

W dniu 3 września w ramach Dożynek Powiatowych nasi uczniowie i nauczyciele dzielnie reprezentowali Jagiellończyka. Zachwycali uczestników lokalnego święta plonów własnoręcznie wykonanymi kompozycjami kwiatowymi, które każdy chętny mógł zabrać ze sobą do domu.

Dziękujemy uczniom za kreatywna pracę oraz nauczycielom za zaangażowanie w organizację, a szczególnie paniom Teresie Olko i Magdalenie Dyndur za użyczenie pięknych kwiatów z własnych ogrodów!

 • 1693991902833
 • 1693991902851
 • 1693991902870
 • 1693991902889
 • 1693991902908

Simple Image Gallery Extended

Inauguracja rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej odbędzie się 4 września 2023 roku.

Klasy pierwsze Technikum i Liceum Ogólnokształcącego zapraszamy o godzinie 9.00,  pozostałe klasy zapraszamy o godzinie 10.00.

23 czerwca 2023 r. jako społeczność szkolna Jagiellończyka świętowaliśmy wyczekane i upragnione zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Po raz ostatni wspólnie spędziliśmy czas w szkole, zanim rozpoczęliśmy zasłużony wypoczynek.

Pani Dyrektor Jolanta Jarawka podziękowała wszystkim za trud nauki oraz pogratulowała uczniom osiągniętych wyników, nie tylko świadectw paskowych, ale każdego wypracowanego sukcesu - laurów w konkursach i olimpiadach czy zaangażowania w życie szkoły i powiatu.

Przy okazji Dyrekcja wyraziła wdzięczność dla pani Barbary Josicz-Broneckiej - dotychczasowej Przewodniczącej Rady Rodziców, za pełnienie tej funkcji przez ostatnie cztery lata.
W tym wyjątkowym dniu gościnnie był z nami Wicestarosta Powiatu Łęczyńskiego pan Michał Pelczarski.

Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i średnie powyżej 4,76 otrzymali swoje świadectwa, dyplomy i nagrody z rąk Dyrekcji i wychowawców.

Czytaj więcej...

Mamy ogromną przyjemność podzielić się z Wami informacją o wspaniałym projekcie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, w którym brali udział uczniowie technikum architektury krajobrazu w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Podczas kilku tygodni, młodzi architekci krajobrazu zaangażowali się w unikalną inicjatywę "Splątani ze światem", która miała na celu uświadomienie znaczenia działań człowieka na środowisko przyrodnicze i odwrotnie.
W ramach akcji, uczniowie brali udział w cyklu wykładów uświadamiających znaczenie działań w środowisku przyrodniczym, następnie udali się „w teren” gdzie mogli sami podjąć próbę interpretacji najbliższej okolicy Szkoły, gdzie przestrzeń miejska styka się z przyrodniczą.

Efektem końcowym był wyjątkowy projekt bazujący na wrażliwości przyrodniczej młodzieży. Ich kreatywność i profesjonalizm są godne podziwu!

 • AK_czna_Spltania
 • IMG20230420111714
 • IMG20230420111942
 • IMG20230420111946
 • IMG20230420112004
 • certificateCEO

Simple Image Gallery Extended

Z ogromną radością dzielimy się z Wami wynikami inicjatywy sadzenia 50 drzew i krzewów przy Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej z okazji naszego jubileuszu5️50-lecia!
Chcieliśmy uczcić wieloletnią historię naszej szkoły, tworząc trwały i zielony ślad na terenie naszego pięknego campusu.

- Z założenia ta inicjatywa jest czymś znacznie więcej niż tylko jednorazową akcją sadzenia drzew – to deklaracja naszej troski o środowisko i rozwój. Jesteśmy dumni, że możemy wnieść wkład w zwiększanie różnorodności biologicznej w naszym mieście. Wprowadzając te nowe rośliny, stwarzamy przyjazne środowisko dla ptaków, owadów i innych organizmów, które przyczyniają się do harmonii przyrody naszej okolicy. Pragniemy, aby nasza szkoła była nie tylko miejscem kształcenia, ale także oazą przyrody, która będzie inspirować kolejne pokolenia uczniów - tak podsumował akcję pan Wojciech Wójcicki - nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum architektury krajobrazu oraz koordynator całego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej...

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej