Od kilku  lat w grudniu przed Bożym Narodzeniem nasza szkoła bierze czynny udział w organizowanej przez Fundację Dbam o Mój Zasięg kampanii społecznej „Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj”.

Jak już wspominaliśmy wcześniej, w ramach tegorocznej odsłony tej akcji początkiem grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty, na których chętni do rozwijania swoich umiejętności manualnych uczniowie wraz z nauczycielem bibliotekarzem własnoręcznie przygotowywali kartki. Ten sam proces twórczy miał również miejsce kilkukrotnie podczas lekcji bibliotecznych w klasach 2 LO, I AR, IV TE/TL. Przy tak szeroko zakrojonej współpracy oraz chęci uczniów do działania i tworzenia uzbierała się całkiem pokaźna liczba pięknych i unikatowych pocztówek nawiązujących do Świąt  Bożego Narodzenia.

Dlatego właśnie, również w ramach akcji „Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj”, postanowiliśmy  obdarować wykonanymi kartkami innych i tym samym udało się wesprzeć kilka szczytnych inicjatyw charytatywnych realizowanych w szkole i poza nią.

Czytaj więcej...

W przedświątecznym tygodniu, w dniu 21 grudnia klasa I TI oraz IA SMS wraz z wychowawcami - panią Marzeną Niedźwiadek i panią Katarzyną Konopką oraz nauczycielem bibliotekarzem panią Emilią Salak wybrali się na wycieczkę do Lublina.

Podczas tego integracyjnego wyjazdu pierwszym punktem programu była wizyta na kręgielni i gra w kręgle. Dla niektórych była to pierwsza przygoda z tą dyscypliną, inni w ramach gry doskonalili już tylko swoją technikę. Najważniejsze, przy tym było to, że wszyscy dobrze się bawili.

Innym punktem programu była wizyta w kinie na klimatycznym i świątecznym filmie "Listy do M 5". Film wprowadził wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój.

Czytaj więcej...

Dziś dokonało się zwieńczenie akcji organizowanej przez Wolontariuszy Jagiellończyka – "Świąteczna kartka dla Małego Pacjenta". Pamiętając o tym, że dla wielu chorych dzieci i ich rodziców czas Bożego Narodzenia będzie kolejnym dniem spędzonym w szpitalnej sali, postanowiliśmy przesłać im piękne życzenia i słowa wsparcia. Przez ostatnie dwa tygodnie młodzież Jagiellończyka wykonała ponad (z planowanych 50) świątecznych kartek, w których zapisane zostały słowa wsparcia i ciepłe życzenia od naszych Wolontariuszy. Dziś, w pięknie przygotowanym pudełeczku, niczym świąteczny prezent, zostały przekazane Pani Małgorzacie Antonowicz z Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie. Mamy nadzieję, że nasze kolorowe i wesołe kartki wywołają uśmiech Milusińskich i ich Bliskich.

Dziękujemy WSZYSTKIM zaangażowanym w akcję.

Nad organizacją i wykonaniem projektu czuwała p. Anna Korszla-Mazurek przy ogromnej pomocy p. Emilii Salak.

 • kartkadlamaegopacjenta1
 • kartkadlamaegopacjenta2
 • kartkadlamaegopacjenta3
 • kartkadlamaegopacjenta4
 • kartkadlamaegopacjenta5
 • kartkadlamaegopacjenta6
 • kartkadlamaegopacjenta7
 • kartkadlamaegopacjenta7a
 • kartkadlamaegopacjenta7b
 • kartkadlamaegopacjenta8
 • kartkadlamaegopacjenta8a
 • kartkadlamaegopacjenta9
 • kartkadlamaegopacjenta9a
 • kartkadlamaegopacjenta9b
 • kartkadlamaegopacjenta9c

Simple Image Gallery Extended

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 4 technikum ekonomicznego Katarzyna Zarzycka uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Matematyczne Pojedynki” organizowanym przez Koło Naukowe Matematyki Politechniki Wrocławskiej.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich dwóch latach, konkurs trwał przez dwa dni – tym razem w dniach 19 i 20 listopada 2022 r.

Matematyczne Pojedynki to konkurs skierowany przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów, ale w rywalizacji mogą wziąć udział wszyscy entuzjaści królowej nauki. Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe - Junior i Open.

Czytaj więcej...

W ramach współpracy Politechniki Lubelskiej z naszą szkołą uczniowie klasy III TB kształcący się w zawodzie technik budownictwa dnia 5 grudnia 2022r. gościli na wydziale Budownictwa i Architektury. Zostali serdecznie przywitani przez panią dr hab. inż. Annę Życzyńską prodziekan do spraw kształcenia. Zapoznała ona uczniów z ofertą edukacyjną wydziału oraz kierunkiem studiów Budownictwo.

Następnie technicy budownictwa mogli poczuć się jak prawdziwi studenci. Wysłuchali przygotowanych specjalnie dla nich wykładów na temat zastosowania w życiu codziennym układów kratowych oraz dachów. Przedstawiono metodę projektowania pokryć dachowych. Kolejno nasi technicy uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych. Nauczyciele akademiccy pokazali doświadczenia polegające na rozciąganiu stali oraz ściskaniu próbki betonu.

Czytaj więcej...

W ubiegłym tygodniu, 7. grudnia 2022 r., uczniowie klasy 3 TR i 3pSMS wraz z opiekunami, p. Anną Korszla-Mazurek i p .Magdaleną Borys, mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu edukacyjnym „Ojcowie Niepodległości” przeprowadzonym przez Pana Przemysława Sylwestra Szymańskiego z Oddziałowego Biura Lustracyjnego Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez pracowników Filii nr 3 Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej.

Pan Przemysław opowiedział o działalności poszczególnych oddziałów Instytutu Pamięci Narodowej. Uczestnicy wykładu zapoznali się również z założeniami kampanii społecznej IPN „Zapal Światło Wolności”. Ciekawostką były gry historyczne znajdujące się na stronie IPN np. „Gra szyfrów” opisująca przebieg wojny polsko-bolszewickiej oraz zaprezentowane gry planszowe: np. „Miś Wojtuś” czy też „Kolejka” angażujące graczy w poznawanie ciekawostek z historii Polski.

Czytaj więcej...

6 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty ekologiczne pt. "Inspiruje się! Zero waste w szkole!". Jest to pierwszy etap projektu, którego organizatorami są: Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. oraz Starostwo Powiatowe w Łęcznej.

Celem projektu jest edukacja młodzieży na temat idei zero waste oraz wprowadzenie nawyków chroniących środowisko. Tego dnia uczniowie przypomnieli sobie właściwe zasady segregacji odpadów oraz sposoby ich ponownego wykorzystania. Uczniowie brali aktywny udział w warsztatach pracując w grupach. Na koniec zajęć podsumowali swoją wiedzę grając w grę multimedialna z wykorzystaniem smartfonów. Prowadząca warsztaty wyłoniła zwycięzców uczniowskiej rywalizacji. Wszyscy bawili się świetnie.

Czytaj więcej...

"Idą święta nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj" to ogólnopolska kampania promująca tradycję tworzenia i rozsyłania życzeń bożonarodzeniowych z wykorzystaniem okolicznościowych kartek.

Przedsięwzięcie organizowane jest przez Fundację Dbam o Mój Zasięg. Po raz kolejny wzięliśmy w niej udział, tym razem w innej niż dotychczas formie.

Pani Emilia Salak zorganizowała i przeprowadziła warsztaty rękodzielnicze podczas których grupa uczennic z klas I TAK/TR, I TL, II TAK/TL i IV TAK własnoręcznie wykonywała kartki.

Powstałe pracę zostaną wykorzystane do działań charytatywnych i prospołecznych podejmowanych przez naszą szkolną społeczności. O tym jednak jeszcze napiszemy wiecej przy innej sposobności.

Czytaj więcej...

Nasze tegoroczne jubileuszowe drzewko świąteczne już cieszy nasze oczy i tworzy świąteczny klimat w szkole.

W dniu 6 grudnia Samorząd Uczniowski wraz z panią Emilią Salak ubierał choinkę w dekoracje przygotowane uprzednio podczas organizowanych w szkole warsztatów rękodzieła.

Tegoroczna złota odsłona świątecznego drzewka nawiązuje do jubileuszu 50-lecia naszej szkoły.

 • choinka 1
 • choinka 10
 • choinka 2
 • choinka 3
 • choinka 4
 • choinka 5
 • choinka 6
 • choinka 7
 • choinka 8
 • choinka 9

Simple Image Gallery Extended

W listopadzie odbył się konkurs anglojęzyczny „My Best School Memory” z okazji obchodów 50-ecia istnienia ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej.

Konkurs rozstrzygnięto 5 grudnia. Jego laureatkami zostały uczennice z klas 1TL oraz 4g TE. I miejsce zajęła Karolina Wójcik, II miejsce zdobyła Katarzyna Zarzycka, zaś III miejsce zajęła Weronika Szpitun.

Zwycięzcom gratulujemy!

Konkurs zorganizowały p. Klaudia Miszczuk oraz p. Magdalena Borys.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej