We wtorek zaczęło się na poważnie. Alarm o godzinie 4.30 i wyjście na miejsce ćwiczeń o 5.00. Z bucika pokonaliśmy marsz na miejsce ćwiczeń – bagatela niespełna 14 km. Po drodze były kanapki na śniadanie. Po wejściu na górę i zejściu z niej, czekała nas przeprawa przez bród, a część kadetów przetestowała, czy faktycznie buty typu grom nie przepuszczają wody. Na miejscu szybkie rozpalenie ogniska i robienie kolejnego jedzenia (kiełbasy z ogniska z cebulką). Po pół garnku 40 l posiłku nie pozostało śladu. W dalszej kolejności przystąpiliśmy do ćwiczeń wykonywanych po podzieleniu uczestników na trzy grupy zadaniowe: kuchenną, linową i strzelecką - zmiany następowały co dwie godziny. W przerwie na obiad kadeci przygotowali grochową i mięso w sosie. Ćwiczenia zakończone zostały po 17.00. Tego dnia spaliśmy w przygotowanym obok obozu szałasie, przy czym nie obyło się bez wart.

O poranku kolejnego dnia pobudka miała miejsce po godzinie 6.00, a na śniadanie gotowane było leczo. Następnie powróciliśmy do obozu w Ustrzykach na 10.00 w środę, tam szybki prysznic i o 11.00 wyjazd na kolejne ćwiczenia, znowu z podziałem na trzy grupy, do nieużywanego kamieniołomu koło zalewu Solińskiego. Tam odbyło się gotowanie obiadu na ognisku, a potem zjazd ze skały po linie i strzelanie. Tego dnia pogoda nas nie rozpieszczała i ćwiczenia zakończyliśmy ok. 15.00, bo przeszła burza i zlał nas całych deszcz, udało się jedynie ugotować pyszną zupę pomidorową, przygotowanie i konsumowanie reszty obiadu (czyli schabowego) musieliśmy już przenieść do obozu w Ustrzykach.

W czwartek znowu pobudka wczesnym rankiem o 6.00. Od godziny 6.05 zaprawa poranna na dworze, o 9.00 wyjazd autokarem na ćwiczenia do miejscowości Uherce Mineralne, a konkretnie do znajdującej się tam starej cegielni. Tam jak dotychczas podział na grupy, ćwiczenia z bronią, ścianka i gotowanie obiadu. Tym razem obyło się bez rewelacji pogodowych, a na obiad wyszła gotowana na ognisku fantastyczna zupa porowa, gulasz wieprzowy z kaszą i ogórkiem, co swoją drogą bardzo smakowało. Po wszystkim powrót do obozu po godzinie 17.00 i przygotowania do uroczystego ogniska na którym były pieczone kiełbaski, przy wtórze gry na gitarze, w dodatku była tańczona na boisku belgijka.

W piątek po śniadaniu wreszcie powrót do domu. Oj będzie co opowiadać rodzicom i znajomym. Brawo my.

 • IMG_20230522_160544
 • IMG_20230522_160626
 • IMG_20230523_071059
 • IMG_20230523_083421
 • IMG_20230523_094326
 • IMG_20230523_111838
 • IMG_20230523_111901
 • IMG_20230523_132056
 • IMG_20230523_145112
 • IMG_20230524_132338
 • IMG_20230525_113400
 • IMG_20230525_113411
 • IMG_20230525_123117
 • IMG_20230525_124133
 • IMG_20230525_132051
 • IMG_20230525_135246
 • IMG_20230525_141904
 • IMG_20230525_145445
 • IMG_20230525_203459
 • IMG_20230525_203533

Simple Image Gallery Extended

W dniu 15 maja 2023 roku od godziny 10.00 klasa I a o profilu policyjnym miała przyjemność zobaczyć, od tak zwanego zaplecza, jak wygląda służba w Komendzie Powiatowej Policji w Łęcznej.

Na początku w sali odpraw Komendant Policji mł. insp. Bogdan Stasiak i naczelnicy poszczególnych Wydziałów krótko i rzeczowo opowiedzieli o pracy Komendy i poszczególnych jej pionów. Kadrowa przedstawiła realia obecnego doboru do Policji.

Następnie nadszedł czas na zwiedzanie komendy. Zaglądaliśmy prawie wszędzie, byliśmy na strzelnicy jednostki, w podziemiach budynku, podpatrywaliśmy również pracę dyżurnego. Ponadto widzieliśmy jak wyglądają pokoje służbowe funkcjonariuszy i co w nich jest za wyposażenie a także zwiedzaliśmy siłownie.

Czytaj więcej...

W dniu 17. maja 2023r. w ramach działań profilaktycznych w naszej szkole gościliśmy Panią Agnieszką Kosk - dietetyk z poradni dietetycznej "Dieta na +" z Łęcznej, która przeprowadziła prelekcje dla dziewcząt z klas: I A LO, I BC LO, II LO, III LO i I TL.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną do potrzeb młodzieży w wieku szkolnym. Pani dietetyk przygotowała interesującą prezentację multimedialną i zachęcała do dyskusji zgromadzone dziewczęta. Omówiła też, główne błędy w naszej diecie, które nie tylko prowadzą do nadwagi i otyłości, ale również do wielu chorób. Uczestniczki dowiedziały się jak ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu odgrywa dobrze skomponowane śniadanie oraz jak powinna wyglądać zdrowa dieta.

Czytaj więcej...

W dniu 16 maja 2023 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty rękodzieła jako „Wizyta studyjna” zorganizowane w ramach SCWEW (Specjalistycznego Centrum Wspierania Edukacji Włączającej) przeprowadzane przez nauczyciela bibliotekarza panią Emilię Salak.

Uczestnicy zajęć - uczniowie i nauczyciel z Jagiellończyka i ZSG, zarówno w teorii jak i w praktyce, zgłębiali tajniki rękodzielnictwa wykonując drobne upominki w postaci kwiatów i świeczników z łupinek po pistacjach oraz kartki okolicznościowe techniką scrapbookingu.

Twórczy i efektywny czas warsztatów minął szybko.. według uczestników stanowczo za szybko.

Czytaj więcej...

„W górach jest wszystko, co kocham (…)”. Ten cytat wiersza Jerzego Harasymowicza przyświecał kolejnej wyprawie uczniów Jagiellończyka w góry - tym razem w Bieszczady. Piękna pogoda towarzyszyła czterdziestoosobowej grupie na 3-dniowej wycieczce turystyczno-krajoznawczej w dniach 10.-12. maja 2023r. i dzięki temu w pełni pozwoliła na realizację programu.

Pierwszego dnia młodzież wzięła udział w grze terenowej „Bieszczady Challenge”. Uczniowie udali się do opuszczonej bojkowskiej wsi Bereźnicy Niżnej, gdzie podzieleni na dwie grupy realizowali postawione przed nimi zadania.

Z kolei w drugim dniu pobytu odbyła się wyprawa w Wysokie Bieszczady, w ramach której wyzwaniem były wspinaczka na szczyt Połoniny Wetlińskiej do kultowego schroniska Chatka Puchatka w samym sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz marszruta na dystansie ponad 14 km Połoniną Wetlińską.

Czytaj więcej...

Do mety dobiegła nauka kolejnych uczniów Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka. 28 kwietnia trzy klasy: IV TE/TL i IV TI oraz IV LO pożegnały się ze szkołą. W tej szczególnej uroczystości udział wzięli: dyrekcja, grono pedagogiczne, zaproszeni goście oraz młodzież.
Pani dyrektor - Jolanta Jarawka - przekazała zebranym list od Lubelskiego Kuratora Oświaty. W swoim przemówieniu pogratulowała wszystkim absolwentom, wspominała lata nauki i składała życzenia abiturientom. W dalszej kolejności głos zabrał pan Michał Pelczarski - Wicestarosta Powiatu, w imieniu swoim i Starosty Łęczyńskiego życząc maturzystom powodzenia na egzaminach.
Kulminacyjnym momentem było wręczenie świadectw ukończenia szkoły.  Uhonorowano także najlepszych uczniów, którymi okazali się Katarzyna Zarzycka i Wiktoria Wasilak z klasy IV TE oraz Joanna Grzegorczyk i Adrian Walkiewicz z klasy IV LO .
W ciepłych słowach przedstawiciele klas maturalnych podziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za wspólnie spędzony czas oraz trud włożony w naukę i wychowanie.
Okazją do chwili refleksji był program artystyczny przygotowany przez uczniów klas trzecich i panią Annę Korszlę-Mazurek.

Czytaj więcej...

ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej otworzył swoje drzwi dla ósmoklasistów Powiatu Łęczyńskiego oraz ich rodziców organizując 27 kwietnia Dzień Otwartych Drzwi! Przeczytajcie i zobaczcie jak było.

Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego ma w ofercie cztery interesujące profile kształcenia – klasy: dziennikarską, policyjną, ratownictwa medycznego i menadżerską. Organizatorzy imprezy, poza merytoryczną wiedzą na temat szkoły serwowaną podczas bezpośrednich rozmów, zapewnili potencjalnym licealistom szereg atrakcji dodatkowych – konkursów, quizów i ciekawostek edukacyjnych.

W sali biologiczno-chemicznej uwagę przyciągały przeprowadzane na żywo doświadczenia chemiczne. Uczniowie klasy ratownictwa medycznego dawali pokaz reanimacji oddechowo-krążeniowej. Licealiści z klasy dziennikarskiej przeprowadzali wywiady z osobami odwiedzającymi pracownię polonistyczną, uskuteczniali recykling poetycki lub oferowali wsparcie przedegzaminacyjne. Przy okazji ósmoklasiści bieglejsi w języku ojczystym brali udział w różnych formach konkursów językowych lub quizów literackich. Historycy wykładali wiedze historyczną korzystając z puzzli, quizów i ciekawych ekspozycji tablicowych i naściennych.

W sali językowej nauczyciele języków obcych korzystając z tablicy interaktywnej serwowali próbki dydaktyki języka angielskiego. Chętni sprawdzenia umiejętności lingwistycznych mogli porozmawiać też po niemiecku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja akcesoriów turystycznych nawiązujących do Wielkiej Brytanii, przygotowane dla gości książkowe zakładki oraz finezyjny malunek na tablicy ściennej.

Przedstawiciele każdego z zawodów w Technikum, poza obowiązkowym i niezbędnym pakietem informacji o zawodzie, przygotowali na ten dzień coś specjalnego.

Czytaj więcej...

Wycieczka, na którą nasi uczniowie udali się 20 kwietnia 2023r. to nagroda wygrana w projekcie  edukacyjnym „Inspiruj się! Zero waste w szkole! organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej oraz firmę LW Bogdanka.

Celami wycieczki były: rozwijanie wiedzy i nauka , inspirowanie do obserwacji , doświadczenia, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi oraz oczywiście integracja zespołu klasowego .

Uczniowie klasy 3 TI powrócili z wycieczki pełni wrażeń oraz bogatsi o nową wiedzę. Wszystkim serdecznie polecamy wyjazd do Centrum Nauki Kopernik. To miejsce gdzie można przeżyć niesamowite przygody oraz poznać tajniki otaczającego nas Świata.

Czytaj więcej...

21 kwietnia w piątek mieliśmy odwiedzili nas dwaj absolwenci naszego technikum informatycznego - Mateusz Zieliński i Piotr Wojczuk. Jako przedstawiciele firmy działającej w branży IT przedstawili uczniom klas informatycznych jak wygląda specyfika takiej pracy w oraz z czym muszą się mierzyć na co dzień.

W trakcie prezentacji pokazali uczniom różne specjalizacje w dziedzinie IT oraz omówili, jakie kompetencje są wymagane, aby pracować w tej branży. Chcieli zachęcić uczniów do rozwoju w kierunkach związanych z informatyką, oraz pokazać im, jakie perspektywy zawodowe stoją przed osobami, które wybiorą ten kierunek.

18 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny z okazji Dnia Ziemi pt. „Mój Eko-Świat”. Tego dnia zarówno uczniowie Jagiellończyka, jak i SMSa licznie zgromadzili się na auli w celu napisania testu ekologicznego.

W konkursie wzięło udział 76 uczniów (ZSKKJ 34, LO SMS 42). Uczniowie odpowiadali na pytania online za pomocą platformy Classroom z użyciem swoich telefonów komórkowych. Pytania konkursowe dotyczyły zagadnień związanych z ekologią; ochroną środowiska; zjawiskami globalnymi tj. efekt cieplarniany, dziura ozonowa, zanieczyszczenia wody, degradacja gleby; segregacja śmieci; odnawialne źródła energii.

Czytaj więcej...

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej