Technik informatyk K
Technik ekonomista K
Technik architektury
Technik Budownictwa K
Technik organizacji reklamy K
Technik logistyk K
rachunkowości4
Fryzjer K
Monter zabudowy i robót wykończeniowych K
LO1 2
klasa dziennikarska
LO3 2

Po raz kolejny uczniowie Jagiellończyka i SMS-a włączyli się w obchody ogólnopolskiej akcji społecznej pod patronatem Prezydenta RP. W tym roku zaprosiliśmy widzów i słuchaczy do wspólnej lektury „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. I po raz kolejny szkolna grupa teatralna pod kierunkiem pań polonistek (p. Anny Korszli-Mazurek, p. Magdaleny Kafarskiej i p. Joanny Kowalczyk) przygotowała widowisko, będące połączeniem klasyki i … kabaretu. Spektakl nosił tytuł: „Gdyby kabaret POTEM wystawiał Ballady i romanse”. Widzowie mieli okazję obejrzeć inscenizację dwóch utworów z tegorocznej lektury: Romantyczność i Świteziankę w formie komicznej, a następnie wysłuchać jej oryginalnej treści w wykonaniu aktorów.

Zachęcamy do czytania narodowej literatury nie tylko podczas Narodowego Czytania ;-)

 • nc1
 • nc10
 • nc11
 • nc2
 • nc3
 • nc4
 • nc5
 • nc6
 • nc7
 • nc8
 • nc9

Simple Image Gallery Extended

4 września w Cycowie odbyło się doroczne święto plonów - Dożynki Powiatu Łęczyńskiego. Mogliśmy spotkać się z wami w strefie przeznaczonej dla dzieci. Na naszym szkolnym stoisku na najmłodszych czekał szereg atrakcji.

Zainteresowani mieli okazję zrobić sobie wesołe zdjęcie z gadżetami na ściance ze skrzydłami.

Odwiedzających nas w tym dniu obdarowywaliśmy kwiatami wykonanymi z szyszek lub własnoręcznie wykonywanymi korsarzami - ozdobami na rękę wykonanymi z żywych kwiatów .

Ponadto wspólnie z dziećmi kolorowaliśmy obrazki, graliśmy w różnorodne gry, bawiliśmy się w puszczanie baniek.

Cieszymy się z tego wspólnie spędzonego czasu.

 • aa
 • ab
 • ad
 • ae
 • af
 • ag

Simple Image Gallery Extended

1 września 2022 r. Dyrekcja, grono nauczycieli oraz uczniowie klas Liceum Ogólnokształcącego i Technikum przy ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej wspólnie rozpoczęli nowy rok szkolny 2022/2023.

Jako pierwsi nowy rok szkolny witali pierwszoklasiści, dla których specjalnie zorganizowana została dedykowana uroczystość, podczas której mieli okazję poznać Dyrekcję oraz swoich nauczycieli.

Tuż po pierwszakach również starsze klasy Jagiellończyka inaugurowały nowy rok szkolny, biorąc udział w krótkiej uroczystości na auli.

Wszyscy uczniowie po krótkim, acz uroczystych apelach na auli, spotykali się wraz z wychowawcami w klasach lekcyjnych.

Uroczystości wewnątrzszkolne poprzedziła msza święta w kościele parafialnym pw. św. Barbary w Łęcznej.

 • ab
 • ac
 • ad
 • af
 • ag
 • ah
 • ai
 • aj
 • ak
 • al
 • am
 • an
 • ao

Simple Image Gallery Extended

Inauguracja rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej odbędzie się 1 września 2022 roku dla klas pierwszych o godzinie 9.00, dla pozostałych klas o godzinie 10.00. Serdecznie zapraszamy.

24 czerwca 2022 r. jako społeczność szkolna ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Po raz ostatni wspólnie spędziliśmy czas w szkole, zanim rozpoczęliśmy zasłużony i wyczekany przez wszystkich wypoczynek.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za trud nauki w tym niełatwym roku szkolnym oraz pogratulowała uczniom osiągniętych wyników, nie tylko świadectw paskowych, ale każdego - nawet najmniejszego wypracowanego sukcesu. W tym wyjątkowym dniu gościnnie była z nami pani Dorota Makara - Naczelnik Wydziału Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych.

Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i średnie powyżej 4,76 otrzymali swoje świadectwa, dyplomy i nagrody z rąk Dyrekcji i wychowawców. Dyrekcja poinformowała zebranych o przyznaniu kolejnych pięciu nagród stypendialnych dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Nagrody ufundowane są przez pana Piotra Rybaka, członka Rady Powiatu Łęczyńskiego.

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, że klasa dziennikarska naszego liceum została objęta patronatem Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

W ramach współpracy będziemy mogli uczestniczyć w wykładach, sympozjach i seminariach naukowych organizowanych przez wykładowców KULu. Dodatkowo otrzymamy możliwość korzystania z zasobów bazy dydaktycznej uczelni, Biblioteki Głównej KUL oraz czytelni specjalistycznych.

Jeśli więc zastawiasz się na wyborem klasy dziennikarskiej, zapraszamy do naszego liceum. Dzięki współpracy z KULem będziesz mieć okazję uczyć od profesjonalistów szeroko pojętych nauk humanistycznych oraz bliżej poznać specyfikę pracy dziennikarskiej.

Naszych tegorocznych absolwentów zachęcamy do zapoznania się z ofertą KULu:
https://www.kul.pl/kierunki-studiow,19189.html

 

9 czerwca 2022 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyło się podsumowanie XVI międzyszkolnego konkursu „Rok przed dyplomem”.

Do rywalizacji przystąpili również uczniowie naszej szkoły, kształcący się w zawodach: technik ekonomista oraz technik logistyk. Przystąpili i …. odnieśli sukces!

W zawodzie technik logistyk: Agata Kolęda - zajęła II miejsce, a Justyna Okoń - zajęła III miejsce. Natomiast w zawodzie technik ekonomista Paulina Roczon – zdobyła wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!!!!

Czytaj więcej...

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej