Technik informatyk K
Technik ekonomista K
Technik architektury
Technik Budownictwa K
Technik organizacji reklamy K
Technik logistyk K
rachunkowości4
Fryzjer K
Monter zabudowy i robót wykończeniowych K
LO1 2
klasa dziennikarska
LO3 2


Technik programista


klasa menadżerska

Dyrektor szkoły przypomina, że zgodnie z zapisem statutowym oraz wymogami higieny w okresie jesienno – zimowym uczniowie są zobowiązani po przybyciu do szkoły zmienić obuwie oraz zostawić odzież wierzchnią w szatni.

W Mikołajki - 6 grudnia, korzystając ze świątecznej atmosfery miała miejsce szybka akcja przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski "Choinka dla Jagiellończyka". Świąteczne drzewko ubierały Julia Bielecka i Zuzanna Fijałkowska wraz z panią Emilią Salak.

Nasz patron z portretu wszystkiemu się bacznie przyglądał i nadzorował przebieg prac.

  • 405449722_858797592507683_8068750439215372164_n
  • 405475909_858797665841009_7704154996788351142_n
  • 407096033_858797565841019_1980556814382263817_n
  • 407110066_858797405841035_7203463913644656887_n
  • 407191387_858797612507681_8280832512198946073_n
  • 408367895_858797542507688_2276039124120144906_n

Simple Image Gallery Extended

5 grudnia 2023 r., w przededniu Mikołajek, uczniowie naszej szkoły: Bartłomiej Drewniak, Maja Prucnal, Anna Piekarz i Wiktoria Zielińska z klasy IV TR wraz z nauczycielem bibliotekarzem panią Emilią Salak odwiedzili bibliotekę szkolną w SP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej.

Wcielając się w rolę św. Mikołaja i jego świątecznej świty - elfów i renifera, w sposób uroczysty uczestniczyli w przekazaniu uczniom pięciu klas pierwszych Wyprawek Czytelniczych w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” przygotowanej z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Cieszymy się, że przedstawiciele naszej społeczności aktywnie wsparli akcję związaną z rozwijaniem czytelnictwa wśród młodszych kolegów zorganizowaną w lokalnej szkole podstawowej.

Czytaj więcej...

Uczniowie Jagiellończyka i SMS-a wzięli udział w akcji mikołajkowej zorganizowanej przez Dom Tradycji Ludowej w Łęcznej skierowanej do wychowanków Domów Dziecka oraz placówek szkolno-wychowawczych z naszego regionu.

Zasada była prosta: jedna klasa robi paczkę dla dziecka, którego list wylosowała. W ten sposób uczniowie Jagiellończyka spełnili (w zasadzie spełnią 6. grudnia) 17 dziecięcych marzeń. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej szlachetnej akcji, bo każde dziecko zasługuje na uwagę, troskę i miłość, a ich uśmiech jest bezcennym darem. Dziękujemy naszym MIKOŁAJOM, klasom:1TR/TAK, 1TE/TL, ITI, 1LO B, 2TL, 2TI, 2LO A, 2LO C, 3LO, 3TI, 3TL/TAK, 4LO, 4TR, 4TB/TL, 5 ERA oraz klasom 2A i 4SMS oraz ich wychowawcom. Dobro powraca.

Koordynatorem akcji był opiekun szkolnego wolontariatu, pani Anna Korszla-Mazurek oraz jego członkowie.

30. listopada to data szczególna dla naszych pierwszoklasistów, bo to właśnie tego dnia – w 596. rocznicę urodzin naszego patrona - złożyli oni uroczyste ślubowanie i zostali włączeni w poczet szkolnej społeczności Jagiellończyka. Przyrzeczenia uczniów wszystkich klas pierwszych zostały złożone przez ich przedstawicieli na ręce pani Dyrektor, Jolanty Jarawki. Witamy Was w naszej jagiellońskiej społeczności.

Dzień ten był też wyjątkowy dla uczniów klasy II liceum o profilu policyjnym, ponieważ zaraz po uroczystości ślubowania, w obecności zastępcy Komendanta Policji Powiatowej w Łęcznej, inspektora Sławomira Cielniaka, zostali oni mianowani na wyższe stopnie kadeckie. Trzymamy za Was kciuki.

Uroczystość przygotowały klasy 5 ERA I 5TI wraz z wychowawcami.

Czytaj więcej...

30 listopada 2023 r. odbyło się rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród w Konkursie Historycznym „Tropem historii. Śladami Jagiellonów” organizowanym przez naszą szkołę.

Na konkurs wpłynęły prace ze szkół z terenu powiatu łęczyńskiego, a przebiegał on w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa – klasy 7. i 8. i ponadpodstawowa. Uczestnicy mieli za zadanie w swoich pracach, w formie prezentacji lub  ilmiku, nawiązać do życia postaci historycznej z czasów panowania Jagiellonów i udowodnić, że postać ta jest wzorem do naśladowania.

W kategorii wiekowej szkół podstawowych nagrodę za I miejsce otrzymał Bartłomiej Szram z ZS im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie. II miejsce w konkursie zdobył Mikołaj Mróz ze SP nr 4 im. Jana Pawła II w Łęcznej. Z kolei III miejsce zajęła uczennica Julia Sych ze Szkoły Podstawowej w Zezulinie. Komisja konkursowa przyznała także dwa wyróżnienia dla Zuzanny Jońskiej ze SP nr 4 im. Jana Pawła II w Łęcznej oraz Marceliny Pawluk ze SP w Świerszczowie.

Czytaj więcej...

Nasza szkoła dołączyła do akcji społecznej różowa skrzyneczka. Inicjatywę udziału w akcji i starania o skrzyneczkę dla naszej szkoły podjęła jeszcze Julia Krupińska - poprzednia przewodnicząca SU.

Różowa skrzyneczka jest ogólnopolską inicjatywą, której celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej. Służą one jako dodatkowe wsparcie dla osób, które akurat nie mają środków higieny osobistej ze sobą. W różowej skrzyneczce w damskiej toalecie na parterze znajdziecie podpaski i tampony. Działamy zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar! Razem zadbajmy o to, żeby nigdy nie stała pusta.

Czytaj więcej...

Cóż to był za dzień! W piątek 1 grudnia uczniowie Jagiellończyka po raz kolejny udali się do Warszawy w ramach cyklicznych już spotkań ze sztuką. Tym razem mieliśmy przyjemność, wraz z przewodnikiem, zwiedzić wystawę malarską w Muzeum Narodowym. W ramach projektu „Muzealne przeboje” podziwialiśmy ponadczasowe i najsłynniejsze dzieła polskich mistrzów płótna, m.in.: monumentalną „Bitwę pod Grunwaldem” i „Stańczyka” Jana Matejki, „Babie lato” i „Bociany” Józefa Chełmońskiego, „Żydówkę z pomarańczami” i „Piaskarzy” Aleksandra Gierymskiego, „Śmierć” Jacka Malczewskiego, „Szał” Władysława Podkowińskiego czy „Chochoły” Stanisława Wyspiańskiego. Odbyliśmy również podróż w czasie: od Egiptu faraonów po sarmatyzm polski. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Historii Polski, gdzie mogliśmy zwiedzić wystawę tymczasową. Wielkie otwarcie tego muzeum będzie miało miejsce w 2026 roku, czego wizualizację już mogliśmy zobaczyć. Spacer po Starym Mieście – w świątecznym już wystroju – pozwolił nam odpocząć się i przygotować się na najważniejsze wydarzenie tego dnia...

 

Czytaj więcej...

23. listopada 2023r. klasy 1B LO, 1 TRE/TAK, 3 TI, 3 LO, 3 TL/TAK, 2 TL, 2 TAK/TL i 2 TI uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez Team Dietetyczek - Dominikę i Magdę, dzięki którym klienci Kuchni Vikinga, każdego dnia otrzymują zestaw zbilansowanych posiłków pod swoje drzwi.

Podczas warsztatów skierowanych do młodzieży w ramach projektu edukacyjnego "Bez Ocen" przyglądaliśmy się relacji z jedzeniem oraz, wykorzystując technikę świadomego jedzenia, dowiedzieliśmy się jak zadbać, aby ta relacja nie doprowadziła do zaburzeń odżywiania w przyszłości.

Czytaj więcej...

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej