Technik informatyk K
Technik ekonomista K
Technik architektury
Technik Budownictwa K
Technik organizacji reklamy K
Technik logistyk K
rachunkowości4
Fryzjer K
Monter zabudowy i robót wykończeniowych K
LO1 2
klasa dziennikarska
LO3 2


Technik programista


klasa menadżerska

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w auli szkoły odbył się Turniej Wiedzy o Języku Polskim, w którym udział wzięły reprezentacje wszystkich klas! Trzyosobowe drużyny zmagały się zadaniami sprawdzającymi znajomość poprawności językowej oraz polskich przysłów i porzekadeł.

Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie klasy I TP: Maja Mitura, Miłosz Lamparski i Oliwer Woś Druga lokata przypadła reprezentantom klasy 3TL/TAK: Agacie Chomontowskiej, Aleksandrze Kurlak i Małgorzacie Lech, a ostatnie miejsce na podium zajęły uczennice klasy 2 LO C: Weronika Szczypińska, Oliwia Miszczyszyn i Milena Mróz.

Czytaj więcej...

W dniu 21 lutego grupa uczniów klas logistycznych odwiedziła centrum dystrybucyjne Eurocash w Lublinie. Młodzież dowiedziała się na czym polega praca logistyka w tak dużym magazynie, obejrzała konkretne rodzaje wózków widłowych wykorzystywanych w pracy (co cieszyło się największym zainteresowaniem - zwłaszcza męskiej części uczestników wyjazdu) i zobaczyła najnowocześniejsze rozwiązania magazynowe. Niektórym z uczestników było dane wcielilić się w rolę pracownika kompletacji, którzy mogli skompletować zamówienie klienta. Wszyscy przeszli tzw. marszrutę czyli ścieżkę kompletacji, która w magazynie Eurocash ma długość prawie 2 km. To był bardzo pożytecznie spędzony czas.

Dziękujemy firmie Eurocash Lublin za możliwość wizyty w centrum.

Organizatorem wyjazdu była pani Renata Misztal - nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum logistycznym.

Czytaj więcej...

15. lutego 2024 r. dwie uczennice z klasy 2 LO C (profil dziennikarski): Weronika Szczypińska i Blanka Kaźmierak, miały przyjemność uczestniczyć w pierwszym, inauguracyjnym spotkaniu Akademii Młodych Humanistów. Jest to wspólna inicjatywa Wydziału Nauk Humanistycznych i Wydziału Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Jej celem jest wsparcie uczniów szkół średnich, zwłaszcza z województwa lubelskiego, którzy chcieliby rozwijać swoje pasje w zakresie języka polskiego, historii i filozofii.

Na pierwszych zajęciach "studenci" uczestniczyli w dyskusji panelowej oraz konwersatoriach prowadzonych przez nauczycieli akademickich. Wśród podejmowanych tematów znalazły się następujące pytania: Czy warto być humanistą w XXI wieku? Koniec historii, czy kres literatury? Jaką rolę odgrywa dzisiaj filozofia?

Czytaj więcej...

W ramach akcji "Coolturalny Jagiellończyk" 14. lutego po raz kolejny pojechaliśmy do Warszawy, aby obejrzeć słynny spektakl „We will rock you” w teatrze Roma.

To musical oparty na ponadczasowych piosenkach zespołu Queen. Akcja przedstawienia toczy się w zglobalizowanym świecie przyszłości na iPlanecie. Rządząca nią korporacja zakazuje jakichkolwiek przejawów indywidualizmu, nawet gry na instrumentach. Widzowie śledzą losy kilku buntowników, którzy podejmują się walki o wolność.

Oprócz mistrzowskiej gry aktorskiej zobaczyliśmy jak zgubne mogą być skutki nadmiernego korzystania z technologii informacyjnej i mediów społecznościowych. Udział w spektaklu wpisuje się cykliczne obchodzony w Jagiellończyku Międzynarodowy Dzień Teatru.

Czytaj więcej...

Z okazji Święta Zakochanych w dniach 13. i 14. lutego Samorząd Uczniowski stworzył możliwość skorzystania z poczty walentynkowej i wysłania kartek oraz kuponów miłosnych za jej pośrednictwem.

Z kolei biblioteka szkolna w dniach 13.-15. lutego zorganizowała biblioteczną akcję " Miłość w cudzysłowie", która była kolejną szansą na wyznanie uczuć - miłości i sympatii poprzez wzajemne wręczanie wydzieranek z cytatami z literatury.

W tym czasie na szkolnym korytarzu pojawiła się też dekoracja przygotowana własnoręcznie przez uczniów w ramach zajęć florystycznych.

 • aa
 • ab
 • ac
 • ad
 • ae
 • af
 • ag
 • ah

Simple Image Gallery Extended

8. listopada 2023 roku odbyła się jesienna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady przedmiotowej z języka angielskiego - OLIMPUS.
Troje naszych uczniów zdobyło dyplom LAUREATA w kategorii klas drugich: Patrycja Jerzak z klasy 2 TL - 13. miejsce w kraju, Mikołaj Krauze z klasy 2A - 11. miejsce w kraju oraz Gabriel Saczuk z klasy 2B - 14. miejsce w kraju.
Serdecznie gratulujemy Naszym Laureatom!

3 lutego 2024 r., w gościnnych progach dworku "Vesaria" w Lublinie, uczniowie Jagiellończyka z najstarszych klas technikum - V E.R.A. i V TI oraz IV LO polonezem zainaugurowali całonocną imprezę taneczną, która trwała do wczesnych godzin porannych.

Teraz pozostaje już tylko odliczać symboliczne 100 dni do matury.

 • IMG_6358
 • IMG_6367
 • IMG_6382

Simple Image Gallery Extended

Zródło zdjęć: Fotograf Anita Wojciechowska

Z radością informujemy, że Technikum w Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej po raz kolejny znalazło się w pięćdziesiątce najlepszych szkół zawodowych Lubelszczyzny, zajmując w tegorocznym rankingu „Perspektyw” 43. miejsce.

Ranking Liceów i Techników Perspektywy jest oparty wyłącznie na obiektywnych i mierzalnych danych pochodzących zeźródeł zewnętrznych (baza SIO, dane dotyczące wyników egzaminu maturalnego z OKE, dane z komitetów głównych olimpiad przedmiotowych). Kryteria Rankingu Techników 2024 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

- Wszyscy należymy do szkoły, szkołę współtworzymy i za nią odpowiadamy, ponieważ szkoła interesuje i angażuje na pewnym etapie życia każdego z nas. To sprawia, że stanowi kluczowy, a zarazem niezmiernie wrażliwy składnik życia państw i społeczeństw – podkreśla prof. Koziołek, rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Warto podkreślić, że nasze Technikum od wielu lat stale plasuje się wśród najlepszej pięćdziesiątki techników województwa lubelskiego – co już jest powodem do satysfakcji. Wszystkie rankingi obejmują łącznie ponad 1500 najlepszych liceów i techników w Polsce.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej