Jako społeczność ZS im. K. K. Jagiellończyka mamy kolejny powód do dumy i ogromnej radości.

Nasz uczeń  zajął I miejsce w konkursie wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych na szczeblu wojewódzkim.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w zawodach budowlanych oraz działalności kontrolnej i prewencyjnej Państwowej Inspekcji Pracy

Konkurs odbył się 24 kwietnia w siedzibie Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Lublinie. Na tym szczeblu rywalizacji udział wzięło ponad pięćdziesięciu uczestników z różnych szkół województwa lubelskiego.

Ku naszej ogromnej radości na pierwsze miejsce w zmaganiach z wiedzą z zakresu BHP zasłużył Maciej Górski z klasy II TB. Jego klasowy kolega - Bartosz Greczanik, który także wziął udział w konkursie, zajął VIII miejsce. Uczniowie oprócz dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe – Maćkowi wręczono zestaw kluczy, wyrzynarkę oraz szlifierkę kątową, z kolei Bartek otrzymał dalmierz.

Więcej informacji na WWW


Dzień Innowacji  to inicjatywa – obejmująca szereg bezpłatnych zajęć fakultatywnych – zorganizowana 23 kwietnia na WSEI w Lublinie. W zależności od upodobań, zainteresowań i potrzeb edukacyjnych chętni do uczestnictwa w tym dniu mogli wybierać i przebierać z przygotowanej oferty zajęć. Rozpoczynały się one od 1000 i trwały do 1345, w czterech cyklach po 45 minut każdy z 15 minutowymi przerwami.

Uczniowie klas III oraz IV Technikum przy ZS im. K. K. Jagiellończyka w Łęcznej z chęcią skorzystali z zaproszenia do udziału w tym interesującym przedsięwzięciu.

Nasi uczniowie wysłuchali wykładu dotyczącego  zagadnień matematycznych Nierówności, a także kolejnego dotykającego kwestii związanych z problemami współczesnego świata.

 Podczas trzeciego wykładu pt.: Czy potrzebujemy twardego dysku, czyli realna ICT w wirtualnej chmurze  poruszone zostały treści, które zainteresować mogły przede wszystkim, ale nie tylko informatyków.

Młodzi ludzie z Jagiellończyka uczestniczyli także w warsztatach Twórcze myślenie jest w cenie! Trening kreatywności w efektywnym uczeniu, na których m.in. dowiedzieli się jak tworzyć mapę myśli oraz mieli okazję ćwiczyć logiczne i twórcze myślenie. Z ich udziałem odbyły się również zajęcia warsztatowe  Pierwsza pomoc w stanach zagrożenia życia.

Ponadto nasza młodzież uczestniczyła w symulacji matury z języka angielskiego, gdzie mogli odczuć, co czeka ich już niebawem.

Nasza szkoła była jedną z siedmiu biorących udział w Dniu Innowacji na WSEI. Pozostałymi uczestnikami Dnia Innowacji byli uczniowie z: Zespołu Szkół Ekonomicznych i III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Wł. Andersa w Chełmie; Zespołu Szkół w Horodle, XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu i Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Świdniku.

Więcej informacji na stronie WSEI.

W dniu 20 kwietnia w Auli im. Stanisława Podkowy na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej odbył się etap wojewódzki XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Corocznie w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej startuje blisko 33 tysiące uczestników.

W bieżącym roku, w województwie lubelskim, w eliminacjach szkolnych olimpiady uczestniczyło 2107 uczniów ze 107 szkół ponadgimnazjalnych. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 158 uczniów z 70 szkół.

 Po wcześniejszych zmaganiach z wiedzą z zakresu ekologii na etapie szkolnym udało się to również Ewelinie Latała uczennicy III TAK z Jagiellończyka.

Etap wojewódzki XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej odbył się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Hetmana oraz Jego Magnificencji Rektora Politechniki Lubelskiej prof. dr hab. inż. Piotra Kacejko.

W dniu 16 kwietnia w naszej Łęczyńskiej Powiatowej Bibliotece Publicznej zaistniała możliwość spotkania się ze Stefanem Dardą – pisarzem, spod którego pióra wychodzą powieści grozy.

Spotkanie w Łęcznej zorganizowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie w ramach programu Instytutu Książki „Tu czytamy! Dyskusyjne Kluby Książki”.

Stefan Darda zadebiutował w roku 2008 powieścią Dom na wyrębach, w roku 2010 ukazały się dwa pierwsze tomy cyklu powieściowego Czarny Wygon (Słoneczna Dolina i Starzyzna), a w roku 2012 do księgarń i bibliotek trafiły Bisy – trzeci zarazem przedostatni tom tegoż cyklu.

 Specjalizuje się w literaturze grozy, chętnie sięgając do mitologii słowiańskiej.

Utwory Stefana Dardy były wielokrotnie nominowane do nagród literackich Trzecia i przedostatnia część cyklu „Czarny Wygon” autorstwa Stefana Dardy została uznana przez głosujących Internautów najlepszą książką roku 2012. „Bisy” zwyciężyły w plebiscycie organizowanym przez portal Horror Online – jeden z najpopularniejszych polskich serwisów poświęconych szeroko pojętej grozie.

Z możliwości poznania osobiście tej rangi autora skorzystali Pan Starosta Adam Niwiński, Pan Wiceburmistrz Łęcznej Dariusz Kowalski, Pan Andrzej Grzesiuk – Przewodniczący Rady Powiatu Łęczyńskiego, a zarazem dyrektor ZS nr 1 w Łęcznej, a także pracownicy lokalnych bibliotek publicznych, członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki z terenów miasta i okolicznych gmin oraz uczniowie i nauczyciele z Łęczyńskich szkół.

Wśród uczestników spotkania z pisarzem znalazły się także cztery uczennice z Jagiellończyka wraz z nauczycielem – bibliotekarzem.

Imprezie towarzyszył występ wokalny uczniów z ZS nr 1 w Łęcznej. Dwie wokalistki z tego składu zaprezentowały utwory, dzięki którym zdobyły najwyższe laury na Powiatowym Przeglądzie Muzyki Mówionej i Śpiewanej w Milejowie.

Na koniec spotkania można było nabyć dotychczas wydane powieści autora, który na pamiątkę spotkania chętnie je sygnował swoim autografem. Już niebawem i w naszej szkolnej bibliotece znaleźć będzie można debiutancka powieść autora.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w zajęciach organizowanych w dniu 16 kwietnia przez Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Łęcznej na temat autyzmu.

Grupa młodzieży z klas I TAK i I TI miała okazję obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą problemy napotykane w codziennym życiu przez osoby chore na autyzm, zapoznać się z metodami terapii sensorycznej oraz pod okiem terapeutów samemu doświadczyć zabawy z dziećmi będącymi pod opieką Ośrodka.

Dzieci ze swoją spontanicznością i chęcią zabawy wzbudziły sympatię młodzieży. Uczniom zaproponowano udział w wolontariacie, który miałby formę zabawy z dziećmi i służyłby ich terapii.

Dodatkowych informacji na temat wolontariatu udziela psycholog szkolny.

Gdy u nas w szkole odbywał się Dzień Otwartych Drzwi, nasi uczniowie - laureaci szkolnej edycji konkursu Pomyśl Logicznie - odwiedzili sąsiednią szkołę ZSG gdzie wzięli udział w powiatowej edycji konkursu logicznego.

Cezary Knapik z klasy II TI okazał się najlepszym zawodnikiem z Jagiellończyka i w ogólnej klasyfikacji konkursowej zajął V miejsce.

Ponadto naszą szkołę reprezentowali także: Kamil Kanaszewski ( IV TE), Mateusz Zieliński ( II TI), Konrad Bartecki ( II TI), Anita Elert ( I TE) oraz Małgorzata Ukalska ( I TE).

Drużynowo nasi myśliciele zajęli III miejsce.

Zaplanowany na dzisiejszy termin (tj. 12 kwietnia 2013 r.) Dzień Otwartych Drzwi cieszył się dużym zainteresowaniem. Odwiedziło nas tak liczne grono uczniów z tak wielu szkół - z dwóch Łęczyńskich gimnazjów, jak również z gimnazjów z Puchaczowa, Uścimowa, Jaszczowa, Cycowa i Ludwina.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie uczniom z klas III TAK, III TE/TI, I TE, I TAK, którzy oprowadzali gości po szkole i odpowiadali na nurtujące ich pytania.

Brawa też dla uczennic z III ZSZ, które przy stanowisku fryzjerskim prezentowały swoje umiejętności zawodowe, namawiając jednocześnie do nauki w tym fachu. Dziewczyny profesjonalnie uczesały nie jedną głowę.

Imprezie towarzyszyła wystawa fotografii Krzysztofa Budzyńskiego, absolwenta z technikum informatycznego naszego zespołu szkół, oraz wystawa obrazów pani Małgorzaty Kosik - nauczyciela przedmiotów zawodowych w technikum architektury krajobrazu.

Istniała także okazja by  obejrzeć z bliska podstawowy sprzęt przydatny w pracy geodety.

Oprócz tego można było zobaczyć prezentację przedstawiającą naszą ofertę edukacyjną, a także pooglądać wystawkę prac wykonanych przez uczniów: informatyków,  architektów krajobrazu, a także rękodzieła okazjonalne.

Dla zainteresowanych historią szkoły, zarówno tą bieżącą jak i odległą, do wglądu wyłożono kroniki szkolne.

Na koniec odbyły się zaplanowane warsztaty  tematyczne dla zainteresowanych gości.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za wizytę. Mamy nadzieję, ze dzięki temu gimnazjaliści dadzą się nam zaskoczyć i wybiorą Jagiellończyka.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Sobota 2.IV. 2005 r. godz. 2137 – „Serce Polski” przestaje bić w Watykanie. Nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II nie żyje.  Te słowa słyszeliśmy 8 lat temu i wybrzmiały one dziś podczas uroczystego apelu z okazji rocznicy śmierci papieża Polaka.

Chwytające za serce teksty pisane wierszem i prozą przeplatane znanymi i lubianymi pieśniami m.in. Barka czy Abba Ojcze wykonali uczniowie z klas I TE/TI, II E/TI, III TAK, IV TE/TI.

Nad przygotowaniami, scenariuszem i występem czuwała  siostra Agnieszka Rogacz.

Piękną i wymowną dekorację, która nadawała dodatkowego wyrazu uroczystości przygotował pan Grzegorz Lendzion z klasą II TE/TI.

Wszystkim zaangażowanym  serdecznie dziękujemy za te wzruszające chwile.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

W dniu 9 kwietnia 2013 r. gościliśmy w Jagiellończyku dwie studentki medycyny studiujące na co dzień na Uniwersytecie medycznym w Lublinie. Panie Anna Stępniak oraz Aleksandra Kacprzak w imieniu lubelskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, Programu Stałego do spraw Zdrowia Publicznego przeprowadziły w naszej szkole zajęcia profilaktyki zdrowotnej w ramach akcji „Zaburzenia Odżywiania”.

Panie prowadzące zajęcia dostarczyły uczestnikom fachowych informacji dotyczących m.in. anoreksji, bulimii i kompulsywnego objadania się. Przedstawiły także podstawowe zasady zdrowego żywienia podkreślając wagę zróżnicowanej diety oraz aktywności fizycznej.

Wiedza przez nie przekazywana wynikała nie tylko z teoretycznego obeznania tematu, ale także z doświadczeń wyniesionych z kontaktu z osobami chorymi na zaburzenia w odżywianiu, a także z terapeutami tej grupy pacjentów.

Ciekawy wykład uzupełniała i obrazowała prezentacja multimedialna. Ponadto w razie takiej potrzeby istniała możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania, które można było śmiało zadawać naszym gościom.

W dniu 24 marca na stadionie GKS Górnik Łęczna odbył się międzynarodowy mecz piłki nożnej  reprezentacji U19 Polska- Gruzja. Spotkanie zakończyło się  wynikiem 3:0 dla młodzieżowej reprezentacji naszego kraju.

Zwycięski mecz dla biało-czerwonych oglądało blisko 2000 kibiców. Na trybunach zasiadło także 23 uczniów Jagiellończyka wraz z dwojgiem opiekunów, by mimo niskiej temperatury i niepogody gorąco dopingować naszych reprezentantów.

Mecz rozegrał się pod Patronatem Honorowym Krzysztofa Hetmana – Marszałka Województwa Lubelskiego.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej