18 października w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, odbyły się warsztaty z autoprezentacji. Celem warsztatów było zapoznanie uczestników z metodami i technikami niezbędnymi w swobodnym budowaniu dobrych relacji z otoczeniem, korzystne prezentowanie własnego wizerunku.

            Podczas zajęć główny nacisk kładziony był na zapoznanie maturzystów ze wskazówkami, dotyczącymi wystąpień publicznych. Warsztaty pomogły poukładać posiadaną wiedzę w spójną całość, były miejscem, w którym trening wystąpień publicznych, pomoże pozbyć się tremy, gdy nadejdzie pora egzaminu, rozmowy kwalifikacyjnej.

            W warsztatach brały udział klasy maturalne. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty WSPA. Spotkanie zorganizowała Pani Małgorzata Szram.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

„Chodź tu do mnie” – te słowa z piosenki zespołu Feel towarzyszyły uczniowi przebranemu za Smerfa, gdy nauczycielka zawołała go do tablicy.

            Była to jedna ze scenek parodii lekcji, którą przygotowali uczniowie klas III TI TE i III TAK z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Obejrzeliśmy ją 14 października, zaraz po uroczystym ślubowaniu klas pierwszych.

            „Ślubujemy uroczyście zdobywać wytrwale wiedzę i umiejętności, dbać o godność ucznia i dobre imię szkoły”- m. in. takie przyrzeczenia złożyli uczniowie technikum ekonomicznego, informatycznego, budownictwa, architektury krajobrazu oraz zasadniczej szkoły zawodowej (kierunki: technolog robót wykończeniowych i fryzjer), którzy w tym roku dołączyli do społeczności „Jagiellończyka”.

            - Już od kilku tygodni zasiadacie w ławkach naszej szkoły, poznaliście jej wszystkie zakamarki, pewnie nawet te, do których chodzić nie wolno – żartowała pani dyrektor Dorota Makara, zwracając się do uczniów klas pierwszych.

            Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzyli nauczycielom pani dyrektor, uczniowie, a także goście: przewodniczący rady powiatu i dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Andrzej Grzesiuk, wicestarosta Kazimierz Budka.

            W czasie uroczystości można było posłuchać piosenek: „Jest jak jest” Alicji Janosz i  „Dni, których nie znamy” Marka Grechuty w wykonaniu uczennic klas II TI i TE.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Nasi uczniowie zostali radnymi.

            Od czterech lat w Łęcznej działa Młodzieżowa Rada Miejska, złożona z 21 osób: uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studentów (w dniu wyborów do rady wiek kandydata nie może przekroczyć 26 lat).

            Młodzi radni spotykają się na sesjach, mogą podejmować decyzje bezpośrednio wypływające na jakość życia w Łęcznej, reprezentując przy tym interesy młodzieży.

            Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej odbyły się w naszej szkole 13 października. Najwięcej głosów zdobyli: Agnieszka Filipczuk, Michał Szewczuk, Kamil Kanaszewski i Artur Szewczyk.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Pod tym hasłem odbyła się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.

            Młodzież wzięła udział m. in. w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. - To było piękne przeżycie, niesamowicie wyglądały tysiące świeczek, które zapalili maturzyści – opowiadają uczniowie klasy IV TAK.

            Na pielgrzymkę wyjechały klasy IV TI TAK, IV TB, IV TI TE.  Na miejscu nie zabrakło także pocztu sztandarowego naszej szkoły.  

Pielgrzymka odbyła się w sobotę 24 września 2011 r.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

 

            W kategorii dziewcząt II miejsce zajęła Zuzanna Dzirba a na pozycji III uplasowała się Magdalena Jarczyk.

            Sukcesami mogą pochwalić się także chłopcy. Szymon Świeca zajął II miejsce. Uczniowie, którzy znaleźli się w pierwszej dziesiątce to Marcin Pobiega (IV miejsce), Konrad Buczek (VI) i Maciej Pobiega (VIII).

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Zmienił się skład samorządu uczniowskiego. Jego zarząd tworzą:

PRZEWODNICZĄCA: Natalia Świeca

ZASTĘPCA: Monika Podleśna

SEKRETARZ: Monika Herbut

SKARBNIK: Anna Cegłowska

 

Król Kazimierz Jagiellończyk zmienił twierdzę.

            Tak było w części artystycznej przygotowanej z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. – Królu, zmieniłeś siedzibę, ale ideały pozostały niezmienione – mówił sekretarz, uczeń Zespołu Szkół Górniczych, witający nowych sąsiadów.

            Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka prawie po 40 latach zmienił siedzibę. Przeprowadził się z budynku stojącego przy ulicy Litewskiej do nowej siedziby, na Bogdanowicza.

            - Sądzę, że obrany przez nas kierunek w połączeniu z dotychczasową ścieżką sukcesów Technikum Ekonomiczno-Informatycznego Zespołu Szkół nr 1 w Łęcznej zaowocuje nowymi wspólnymi osiągnięciami w pracy edukacyjnej i wychowawczej – mówiła pani Dorota Makara, dyrektor naszej szkoły.

            W sali gimnastycznej, gdzie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2011/2012, obecny był wicestarosta pan Kazimierz Budka. – Dziękuję pracownikom szkoły za ogromny trud włożony w przeniesienie placówki – mówił pan Budka.

            Chlebem i solą witał pracowników „Jagiellończyka” dyrektor Zespołu Szkół Górniczych pan Arkadiusz Marucha.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Znamy zwycięzcę konkursu powiatowego „Kazimierz Jagiellończyk i jego czasy”.

            W tym roku uczestnicy wybierali jedną z trzech form literacko-plastycznych: album, mapę myśli lub plakat.

            W swoich pracach mogli przedstawiać zasługi króla Kazimierza Jagiellończyka dla rozwoju Łęcznej, jego działalność gospodarczą, społeczną i polityczną lub pokazać władcę prywatnie.     

            Były też tematy związane z czasami króla: państwo polsko–litewskie w latach rządów Kazimierza Jagiellończyka, wojna trzynastoletnia z Zakonem Krzyżackim, kultura, zabytki i sztuka za czasów patrona naszej szkoły.

Nagrodę główną za album „Wojna trzynastoletnia” zdobyła Magdalena Maleszyk, uczennica klasy III Gimnazjum nr 1 im. Króla Bolesława Chrobrego w Łęcznej. Jury uznało tę pracę za „wyjątkowo kreatywną, oryginalną i pomysłową”.

            Na kolorowym papierze śledzimy w niej wydarzenia z czasów Kazimierza Jagiellończyka. Układ graficzny albumu jest bardzo przejrzysty, oprócz tekstu znajdują się w nim elementy graficzne: mapy, reprodukcje obrazów itp. 

            Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy: Arkadiusz Wójcik z Zespołu Szkół nr 2 w Milejowie i uczniowie naszej szkoły: Monika Herbut, Mariola Robak, Rafał Mikos. Nagrodzona została także opiekunka zwyciężczyni – pani Monika Sukałczyk-Jop.

            Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej i łęczyńskie starostwo powiatowe, które ufundowało nagrody.

  - Za wami 10 miesięcy wytężonej pracy, teraz czas na wakacje - mówiła do uczniów pani dyrektor Dorota Makara podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

            - Każdy z Was wyniósł z minionego roku szkolnego coś wartościowego, zdobył przydatną wiedzę i umiejętności - podkreślała.

            Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego obecny był wicestarosta pan Kazimierz Budka, który wręczał nagrody uczniom, m. in. Marcinowi Wołosowi za osiągnięcie wysokiej średniej ocen: 4,76.

            Nagrody otrzymali także zwycięzcy konkursów: historycznego „Kazimierz Jagiellończyk i jego czasy”, literackiego „Źródło kultury czerpiemy z natury”, konkursu na strój nawiązujący do epoki patrona naszej szkoły i innych. 

            - Następny rok szkolny „Jagiellończyk” rozpocznie w nowym miejscu, przy ulicy Bogdanowicza, liczę, że zmiany odbiją się korzystnie na funkcjonowaniu szkoły – mówił wicestarosta.  

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

  Donice ceramiczne otrzymają nasi uczniowie za udział w konkursie literackim „Źródło kultury czerpiemy z natury”.

            Można było napisać tekst w dowolnej formie – opowiadanie, wiersz, felieton itp. Temat prac to piękno przyrody.

Nagrodzeni uczniowie:

1. Rafał Krawczyk, III TAK

2. Mariola Robak, III TI

3. Olimpia Ścioch, III TAK

4. Arkadiusz Krawczyk, I ZSZ

5. Bartłomiej Kruk, I ZSZ

6. Sebastian Klimiuk, I ZSZ

Konkurs zorganizowany został przez stowarzyszenie „Podaj dłoń” ze Starej Wsi.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej