Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się 8 kwietnia. Długa lista kandydatów nastręczała niemałe trudności szkolnym wyborcom. Komisja w składzie: pani Beaty Maińskiej – przewodnicząca, Emilii Kozak, Dominiki Stachańskiej i Andżeliki Tyszczuk obradowała przez kilka godzin. Oto wyniki wyborów:

Magda Kosiak – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

Ewelina Niećko – zastępca przewodniczącej

Dawid Bodzak – skarbnik

Gratulacje! Smile

              8 kwietnia gościliśmy panią Martę Tarnowską z Centrum Wolontariatu w Lublinie. Pani Marta przywiozła ze sobą kilka prezentacji multimedialnych o wojnie w Gruzji, o codziennym życiu ludzi dotkniętych wojną. Prezentacje opatrzone ciekawym komentarzem pani Marty poruszyły nas wszystkich. Pani Marta miesiąc temu odwiedziła Gruzję, opowiadała o swoich doświadczeniach, o wakacyjnym pobycie młodych Gruzinów w Polsce. Zachęcała do zaangażowania się w wolontariat, by móc nie tylko pomagać, ale też rozwijać się w różnych formach aktywności. Niektórzy już zaczęli, wrzucając złotówkę na pomoc Gruzji.

Kochani młodzi! Proszę Was,

abyście w codziennym życiu szli za Chrystusem.

            Te słowa Jana Pawła II do dziś dźwięczą nam w uszach…Słowa te stały się hasłem naszego szkolnego apelu z okazji 4. rocznicy śmierci Papieża. Siostra Ula wraz z młodzieżą z klasy II TI przygotowała montaż słowno – muzyczny przywołujący postać Jana Pawła II. Tłem dla odczytywanych myśli, słów Ojca Świętego była muzyka i ciekawa dekoracja.  Apel był dobrą okazją, by zatrzymać się na chwilę refleksji w życiu, które biegnie nazbyt szybko.

Zdążyć przed Panem Bogiem Hanny Krall to sztandarowa lektura, którą przeczytać trzeba. 26 marca mogliśmy ją także „zobaczyć na żywo” w Zespole Szkół nr 1. Tam, bowiem gościł teatralny duet. Aktorzy wcielili się w role Hanny Krall i Marka Edelmana. Mówili, pokazywali emocje – jednym słowem zagrali Zdążyć przed Panem Bogiem. To pomaga w odbiorze lektury i mocniej w pamięć zapada.Smile

Początki niezależnego ruchu chłopskiego 1978 – 1980 to nie tylko tytuł książki Małgorzaty Chomy – Jusińskiej i Marcina Krzysztofika, ale także karta historii, która wpisuje się w nasz region. Mogliśmy się o tym przekonać goszcząc w Gminnym Ośrodku Kultury w Milejowie. Zaproszeni przez Instytut Pamięci Narodowej i Łęczyńskie Starostwo Powiatowe na promocję wydawnictwa IPN, słuchaliśmy relacji działaczy niezależnego ruchu chłopskiego w okolicach Milejowa, Łęcznej, w pobliskich wsiach. Po prelekcji oglądaliśmy film poświęcony tej tematyce.

Żywa historia pomaga zrozumieć wydarzenia, które dzieją się blisko nas, uczy odpowiedzialności za Ojczyznę.

 

 

              20 marca 2009 r. w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego i na rymowankę pt. „Jak okazać miłość, współczucie i wsparcie drugiej osobie” zorganizowanego przez Powiatowy Zespół ds. Szkół Promujących Zdrowie w Łęcznej. Do konkursu zgłosiło się 38 placówek z terenu Powiatu Łęczyńskiego. Prace plastyczne i rymowanki oceniali Członkowie Powiatowego Zespołu ds. Szkół Promujących Zdrowie. Otwarcia konferencji oraz wręczenia nagród dokonali wicestarosta - pan Andrzej Dyczewski oraz pani Elżbieta Pachocka - koordynator szkolny ds. Szkół Promujących Zdrowie. Uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej.

           W kategorii prac plastycznych uczniów szkół ponadgimnazjalnych wyróżnienie otrzymała nasza uczennica Anna Niećko. W konkursie na rymowankę pierwszą nagrodę zdobyła także nasza uczennica Halina Olesiuk.

           Dziewczynom gratulujemy sukcesów i talentów! Smile

 

 

 

            Zaproszeni przez Publiczną Bibliotekę Powiatową wybraliśmy się na spotkanie z Ojcami Białymi – misjonarzami Afryki. Uczniowie i wolontariusze naszej szkoły pod opieką pani dyrektor Doroty Makary oraz pani Katarzyny Kander słuchali o życiu ludzi Czarnego Lądu. Ojcowie opowiadali o swoich doświadczeniach dnia codziennego w Afryce, o radościach i problemach tych, wśród których żyją i pracują.

            Opowieściom towarzyszyła egzotyczna wystawa. Ekspozycja przygotowana przez misjonarzy pomagała w wyobraźni przenieść się do Afryki. Zdjęcia mieszkańców Czarnego Lądu, oryginalne stroje i biżuteria, eksponaty kultury ludowej – aż czuło się palące słońce…

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

11 marca szkolny korytarz zamienił się w wybieg, zaś uczniowie w modelki i modeli. Każda klasa wybrała swoich przedstawicieli. Nad przebiegiem imprezy czuwał Samorząd Szkolny. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania przygotowane przez jury. Szanowne jury zasiadło w składzie: pani dyrektor Dorota Makara, opiekun Samorządu Szkolnego pani Beata Maińska oraz uczniowie Magda Kosiak i Mateusz Żukowski. Oceniano nie tylko oryginalne pomysły na barwne stroje, ale też umiejętność zaprezentowania się na szklonym wybiegu. Po naradzie jury ogłosiło wyniki:

MISS SZKOŁY -  Ewelina Sipta, kl. II TI

MISTER SZKOŁY – Andrzej kosiarski, kl. II TI

MISS PUBLICZNOŚCI – Emilia Kozak, kl. IV TAK

MISTER PUBLICZNOŚCI – Szczepan Zieliński, kl. I TB

 
Przewodnicząca jury – pani dyrektor – gratulowała uczestnikom odwagi i twórczej wyobraźni

SZKOLNYM MISS I MISTEROM GRATULUJEMY ZWYCIĘSTWA!

SmileKiss

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ


Tradycją naszej szkoły są rozgrywki o Puchar Dyrektora Szkoły, które odbywają się na hali sportowej „Górnika”. Napięcie przed zawodami dało się wyczuć na kilka tygodni przed rozpoczęciem, kiedy klasy formowały swoje drużyny. Zwarci i gotowi do sportowej rywalizacji podążyliśmy na halę sportową. Rywalizacje między drużynami podsycał doping klasowych kibiców. Każda drużyna walczyła z zacięciem. W finale chłopców spotkały się drużyny klas III TI i I TB. Grały także dziewczęta z klas I TAK,TI i II TI. Oto wyniki turnieju:

Chłopcy

I miejsce klasa TB – zdobywcy Pucharu Dyrektora Szkoły

II miejsce klasa III TI

Dziewczęta

I miejsce klasa II TI

II miejsce klasa I TAK, TI

Zwycięzcy zostali odznaczeni medalami i dyplomami.

GRATULUJEMY!

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ


W poniedziałek 9 marca odwiedziliśmy gimnazjum im. Prof. Jana Samsonowicza w Zespole Szkół nr 2 przy ulicy Jaśminowej 6 w Łęcznej. Spotkaliśmy się z uczniami klas trzecich, których wkrótce czeka wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Zaprezentowaliśmy ofertę edukacyjną naszej szkoły, zachęcaliśmy, by chcieli dołączyć do naszej szklonej społeczności. Prezentacja multimedialna umożliwiła gimnazjalistom zajrzeć w szkolne mury Jagiellończyka oraz podejrzeć uczniów podczas praktycznej nauki zawodu.

 

 

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej