Technik informatyk K
Technik ekonomista K
Technik architektury
Technik Budownictwa K
Technik organizacji reklamy K
Technik logistyk K
rachunkowości4
Fryzjer K
Monter zabudowy i robót wykończeniowych K
LO1 2
klasa dziennikarska
LO3 2


Technik programista


klasa menadżerska

 

Z radością informujemy, że do grona laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Polskiego OLIMPUS (sesja zimowa 2023) dołączyli uczniowie Jagiellończyka. Oto lista wyróżnionych w kategoriach wiekowych:

Weronika Dzikowska (kl. 4 technikum ERA) – 5. miejsce (dyplom laureata i nagroda książkowa),

Martyna Miturzyńska (kl. 4 technikum ERA) – 5. miejsce (dyplom laureata i nagroda książkowa),

Sara Guias (kl. 4 technikum ERA) – 7. miejsce (dyplom laureata),

Ewelina Nawrocka (kl. 4 technikum ERA) – 7. miejsce (dyplom laureata),

Robert Chołuj (kl. 4 technikum ERA) – 9. miejsce (dyplom laureata),

Olga Zybała (kl. 4 technikum ERA) – 10. miejsce (dyplom laureata).

Czytaj więcej...

Przygoda naszej klasy z projektem „INSPIRUJ SIĘ! ZERO WASTE W SZKOLE!” rozpoczęła się 6 grudnia od warsztatów ekologicznych podczas, których dowiedzieliśmy się jak wprowadzać nawyki chroniące środowisko np. jak odpowiednio segregować śmieci.

Następnie nasza sorka z biologii pani Klaudia Szewczuk-Grymuza zadała nam do wykonania prezentację multimedialną dotyczącą ZERO WASTE w celu lepszego zrozumienia tematu.

Dowiedzieliśmy się również, że mamy możliwość wzięcia udziału w konkursie, a do wygrania jest wycieczka do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. Cała nasza klasa była chętna do pracy, więc zaczęliśmy zastanawiać się co zrobić ciekawego, z niepotrzebnych już nam przedmiotów. Pani Klaudia zaproponowała nam kilka interesujących rozwiązań, a my zdecydowaliśmy, że wykonamy lampkę z przedmiotów, które pewnie byśmy wyrzucili. Następnego dnia przynieśliśmy stary pomarańczowy czajnik, skrzywioną felgę od roweru, kabel oraz żarówkę. Na początku wyczyściliśmy oraz pomalowaliśmy czajnik. Aby odciąć spód od czajnika oraz zrobić wejście na kabel wykorzystaliśmy narzędzia pana konserwatora z naszej szkoły, który służył nam dobrą radą. Połączyliśmy elementy i lampka gotowa. Na podsumowanie stworzyliśmy opis w formie rymowanki, a nasz przedmiot nazwaliśmy „lampką prekursorką”.

Cieszymy się, że nasza praca została doceniona i 9 marca mogliśmy gościć w siedzibie firmy LW Bogdanka na uroczystym podsumowaniu projektu ekologicznego, gdzie odbyło się wręczeniu nagród. Tego dnia wysłuchaliśmy również prelekcję na temat innowacji i zmian w kopalni oraz o elastycznym dostosowaniu ścieżki kariery do zmieniających się wymagań rynku pracy.

Czytaj więcej...

3 marca 2023 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Goluchem autorem powieści historycznych i szpiegowskich, w tym książki „Czerwona zemsta”. Akcja powieści rozgrywa się na terenie powiatu puławskiego i opiera się na historii autentycznych postaci z szeregów Żołnierzy Wyklętych.

Pisarz, jako szczery i autentyczny pasjonat historii, opowiadał o niej w sposób rzetelny i ciekawy. Zaś o swojej twórczości mówił z pełnym zaangażowaniem i oddaniem, przez co skutecznie przykuwał uwagę zebranej publiczności.

W spotkaniu miała przyjemność uczestniczyć grupa pięciu pierwszaków z klasy I TI wraz z nauczycielem bibliotekarzem panią Emilią Salak. Na zakończenie uczniowie otrzymali od autora w darze po zestawie czterech jego książek, za co serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej...

Stypendium Prezesa Rady Ministrów w tym roku otrzymało 313 uczniów województwa lubelskiego. W tym uprzywilejowanym gronie znaleźli się uczniowie ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej Nikola Szafran z III klasy I LO im. Jana Zamoyskiego oraz Katarzyna Zarzycka z klasy IV g technikum ekonomicznego i Kacper Huszaluk z klasy IV p technikum informatycznego.

Uroczystość wręczenia dyplomów potwierdzających przyznanie Stypendiów dla najlepszych uczniów z Lubelszczyzny odbyła się 20 lutego 2023 r. w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Stypendyści odebrali dyplomy z rąk posłów na sejm RP Moniki Pawłowskiej i Kazimierza Chomy, wojewody lubelskiego Lecha Sprawki oraz lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk. W uroczystości uczestniczył również wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Stypendia przyznawane są na wniosek dyrektorów szkół. Otrzymują je uczniowie placówek, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Z każdego typu szkoły stypendium może dostać tylko jeden uczeń. Musi on uzyskać średnią ocen minimum 4,75 i wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy.

Naszym Stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(Żródła zdjęć:dziennikwschodni.pl, strona KO w Lublinie oraz archiwa prywatne stypendystów)

  • Stypendium PRM 1KO Lublin
  • Stypendium PRM 1a Dziennik Wschodni
  • Stypendium PRM 2 Dziennik wschodni1
  • Stypendium PRM 3
  • Stypendium PRM 4 a KO Lublin1
  • Stypendium PRM 4
  • Stypendium PRM 5
  • Stypendium PRM 6
  • Stypendium PRM 6a KO Kublin
  • Stypendium PRM 7
  • Stypendium PRM 8a
  • Stypendium PRM 9

Simple Image Gallery Extended

W dniu 01 marca 2023r. uczniowie z klas maturalnych uczestniczyli w spotkaniu z zakresu doradztwa zawodowego z przedstawicielem Urzędu Pracy w Łęcznej - panią Katarzyną Okoń- Chlebicką.

Celem zajęć było zachęcenie uczniów do odpowiedzialnego planowania kariery zawodowej, zapoznania się z ofertami pracy zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym.
Uczniowie otrzymali informację o możliwościach wsparcia młodych osób planujących otworzyć swoją działalność gospodarczą przez Urząd Pracy w Łęcznej.

Czytaj więcej...

Dzień Języka Ojczystego to międzynarodowe święto obchodzone 21 lutego. Uczniowie „Jagiellończyka” pod opieką pań polonistek: Joanny Kowalczyk, Magdaleny Kafarskiej, Anny Korszli-Mazurek oraz nauczyciela bibliotekarza, pani Emilii Salak, aktywnie włączyli się w obchody tego święta. Na lekcjach języka polskiego zostały zaprezentowane ciekawostki o naszym języku. Można było sprawdzić swoją wiedzę z ortografii i frazeologii rozwiązując quizy online czy grając w scrabble. Dykcję ćwiczyli ci, którzy głośno czytali tzw. łamańce językowe. Krzyżówki i zagadki dotyczące poprawnej polszczyzny też znalazły swoich zwolenników.

Ducha rywalizacji i dużą kreatywność wywołała zabawa w układanie nowych wyrazów z liter występujących w rzeczownikach: krasnoludek i pięćdziesięciogroszówka – jednej z grup udało się ułożyć aż 75 słów! Inne zadania, z którymi zmierzyli się uczniowie to m.in.: tworzenie par homofonów, szukanie wyrazów z rz, ż, u, ó, ch, h nazywających rzeczy znajdujące się w najbliższym otoczeniu czy zabawa w wymyślanie krótkiej historii złożonej z wyrazów zaczynających się od tej samej litery.

Czytaj więcej...

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej