W IV edycji turnieju "Sukces na Bank" zarejestrowało się 299 drużyn z całej Polski. Wczoraj, 23 marca o godzinie 10:00, uczniowie wypełniali test w ramach Etapu Eliminacyjnego.

Z dumą oznajmiamy, że nasi ekonomiści z klasy III technikum ekonomicznego po gimnazjum w składzie: Wioletta Bronecka, Michał Grabiec, Paulina Roczon, Wiktoria Wasilak, Katarzyna Zarzycka zajęli 23 miejsce i zakwalifikowali się do kolejnego etapu turnieju.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Słowa Wisławy Szymborskiej stały się mottem obchodów Światowego Dnia Poezji w naszej szkole. To święto ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 r., obchodzone jest corocznie 21 marca. Jego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

O tym, że każda forma poezji jest wyjątkowa mogli przekonać się uczniowie klasy 3p ERA, 1 TL/TAK, 4 TE/TOR i 3p LO Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna, którzy czytali, wybierali i przepisywali – ich zdaniem – najciekawsze wiersze. Wybrane utwory J. Tuwima, B. Leśmiana, W. Szymborskiej, ks. J. Twardowskiego, J. Kochanowskiego, M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, M. Konopnickiej, J. Brzechwy zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej na wystawie „Liryka da się lubić”.

Czytaj więcej...

Co to był za wyjazd! W ubiegły piątek (18. marca) uczniowie klas licealnych oraz technikum po raz kolejny wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

Zgodnie z programem zwiedziliśmy m. in. Muzeum Życia w PRL, gdzie mogliśmy się poczuć jak prawdziwi „obywatele”, tj.: stanąć w kolejce do pustych lad po ocet i musztardę i … wsiąść do malucha. Niektórzy mieli też okazję  targować się na dolary z ekspedientką o kawałek szynki.

Piękna pogoda pozwoliła też na słoneczny spacer ulicami Starego Miasta i Placu Zamkowego.

Główną atrakcją był jednak teatr – STUDIO BUFFO, gdzie mieliśmy przyjemność oglądać niezwykłe widowisko muzyczne, które od trzydziestu lat jest nieustannie wystawiane na deskach teatru. „METRO” to legendarny polski musical z muzyką Janusza Stokłosy, librettem Agaty Miklaszewskiej i Maryny Miklaszewskiej, wyreżyserowany przez Janusza Józefowicza. Jego prapremiera odbyła się 30 stycznia 1991 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, a premiera – 16 kwietnia 1992 w Minskoff Theatre na Broadwayu. „Wieża Babel”, „A ja nie” czy „Litania” poruszyła serca wszystkich widzów, a owacje na stojąco trwały aż do opadnięcia kurtyny.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali wychowawcy: p. Anna Korszla-Mazurek, p. Magdalena Kafarska i p. Agnieszka Fiedeń. Czekamy na kolejny wyjazd.

Czytaj więcej...

W dniu 15 marca dwie nasze uczennice z pierwszej klasy technikum logistycznego: Agata Chomontowska i Natalia Zbaraszczuk wzięły udział w regionalnym etapie konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy" organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy z wiedzy o prawie pracy i BHP dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Niewiele brakowało, by Agata osiągnęła 3 miejsce i awansowała do etapu centralnego. Zadecydowały pytania dogrywkowe. Mimo to, i ponad wszystko, gratulujemy naszym uczennicom zaangażowania i zdobytej wiedzy, która niewątpliwie przyda się im w życiu - zwłaszcza zawodowym.

  • 1647414860906
  • 1647414860925
  • 1647414860946
  • 1647414860970
  • 1647414939281
  • 1647414939315

Simple Image Gallery Extended

W piątek, 11. marca, mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole wykładowców i nauczycieli akademickich Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Poprowadzili oni trzy moduły warsztatowe związane z szeroko pojęta polonistyką w jej praktycznym wymiarze. Każdy z warsztatów był dla nas niezwykle inspirujący i wartościowy. Uczniowi mogli poczuć się jak studenci i wziąć udział w „konwersatorium”. A wyglądało to tak…

Czytaj więcej...

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Przypomnijmy, że to święto zostało ustanowione przez UNESCO w listopadzie 1999r. na wniosek Bangladeszu. Data ta upamiętnia wydarzenia z Pakistanu, gdzie w 1952r. zginęło 5 studentów domagających się nadania statusu języka urzędowego językowi bengalskiemu.

Według danych UNESCO na świecie istnieje około 6 tysięcy języków, lecz ponad połowa z nich jest tak rzadko używana, iż mogą zniknąć w przeciągu kilku pokoleń. Obchody Dnia Języka Ojczystego są zatem okazją, by zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego.

Czytaj więcej...

W imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu serdecznie dziękujemy wszystkim: młodzieży, nauczycielom, pracownikom szkoły i mieszkańcom Łęcznej za wielkie serce, jakie okazaliście w ostatnich dniach.

Nasi wolontariusze na bieżąco dokonywali selekcji darów, które dostarczaliśmy do miejsc pierwszej potrzeby. Część z nich trafiła do Starostwa Powiatowego w Łęcznej (w ramach wsparcia dla rodzin uczniów przebywających w internacie Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach oraz mieszkańców Rejonu Stryjskiego), część do Centrum Kultury w Łęcznej (dla przebywających tam matek z dziećmi) oraz do OSP w Łęcznej, skąd dary były kierowane do powstałych na terenie Łęcznej punktów relokacyjnych.

Jednocześnie przypominamy, że akcja nadal trwa. Potrzeby wciąż są ogromne. Prowadzimy zbiórkę:
➡️ produktów żywnościowych, słodyczy;
➡️ kosmetyków i środków pielęgnacyjnych;
➡️ środków przeciwbólowych i opatrunkowych;
➡️ akcesoriów dziecięcych;
➡️ bielizny osobistej dla dzieci i dorosłych (NOWEJ);
➡️ pościeli, koców;
➡️ ciepłych ubrań wierzchnich, np. kurtek, spodni (wysyłane są na front).

Dziękujemy i prosimy o więcej!

Wolontariusze z Jagiellończyka i SMS-a

Uczniowie technikum architektury krajobrazu, zainspirowani przez nauczyciela przedmiotów zawodowych, w zeszłym sezonie zaprojektowali i wykonali ogród dla dzikich pszczół i zapylaczy. Projekt wziął udział w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie w partnerstwie z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”.

W bieżącym roku szkolnym, uczniowie zachęceni wizualnym i ekologicznym efektem realizowanego przedsięwzięcia, postanowili je kontynuować. Pod opieką pana Wojciecha Wójcickiego rozbudowali domek dla owadów z własnoręcznie zebranego materiału.

Czytaj więcej...

W Dniu Kobiet uczniowie i nauczyciele Jagiellończyka oraz SMS-a wzięli udział w akcji: Dzień bez plecaka! Wiedzieliśmy, że na co jak na co, ale na pomysłowość naszych Uczniów możemy liczyć. I oczywiście mieliśmy rację. Worek na śmieci, wózek na zakupy, szuflada, łóżeczko, walizka, lodówka turystyczna, pudełko na buty, kask, koszyk – to tylko niektóre z wielu pomysłów na alternatywny plecak. Bezkonkurencyjna w ocenie stała się jednak…. suszarka na ubrania!! Szaleństwu i uśmiechom nie było końca.

Dziękujemy za odzew, zaangażowanie i wspólną zabawę.

Zapraszamy do oglądania fotofelacji na szkolnym profilu FB oraz do videorelacji na szkolnym kanale TikToka.

Z wielką przyjemnością informujemy, że Technikum w Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej po raz kolejny znalazło się w pięćdziesiątce najlepszych szkół zawodowych Lubelszczyzny, zajmując w tegorocznym rankingu „Perspektyw” 23. miejsce. W odniesieniu do zeszłorocznego wyniku jest to awans szkoły o 17 miejsc oraz najwyższa jej lokata w dotychczasowych rankingowych statystykach.

– Od wielu lat powtarzamy, że Ranking Liceów i Techników Perspektywy to profesjonalnie uporządkowana informacja – mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych. – Robimy go przede wszystkim z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, którzy za kilka miesięcy będą musieli ostatecznie zdecydować, które liceum czy technikum wybiorą. Warto dokonywać takich wyborów na podstawie sprawdzonych, obiektywnych informacji.

Czytaj więcej...

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej