Sobota 2.IV. 2005 r. godz. 2137 – „Serce Polski” przestaje bić w Watykanie. Nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II nie żyje.  Te słowa słyszeliśmy 8 lat temu i wybrzmiały one dziś podczas uroczystego apelu z okazji rocznicy śmierci papieża Polaka.

Chwytające za serce teksty pisane wierszem i prozą przeplatane znanymi i lubianymi pieśniami m.in. Barka czy Abba Ojcze wykonali uczniowie z klas I TE/TI, II E/TI, III TAK, IV TE/TI.

Nad przygotowaniami, scenariuszem i występem czuwała  siostra Agnieszka Rogacz.

Piękną i wymowną dekorację, która nadawała dodatkowego wyrazu uroczystości przygotował pan Grzegorz Lendzion z klasą II TE/TI.

Wszystkim zaangażowanym  serdecznie dziękujemy za te wzruszające chwile.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

W dniu 24 marca na stadionie GKS Górnik Łęczna odbył się międzynarodowy mecz piłki nożnej  reprezentacji U19 Polska- Gruzja. Spotkanie zakończyło się  wynikiem 3:0 dla młodzieżowej reprezentacji naszego kraju.

Zwycięski mecz dla biało-czerwonych oglądało blisko 2000 kibiców. Na trybunach zasiadło także 23 uczniów Jagiellończyka wraz z dwojgiem opiekunów, by mimo niskiej temperatury i niepogody gorąco dopingować naszych reprezentantów.

Mecz rozegrał się pod Patronatem Honorowym Krzysztofa Hetmana – Marszałka Województwa Lubelskiego.

Mimo zimowej aury na zewnątrz w auli Jagiellończyka w pierwszy Dzień Wiosny aż wrzało. Przesuwano dekoracje, ustawiano sprzęt, uczniowie wśród salw śmiechu odgrywali kolejne próby, brzmiały słodkie śpiewy naszych uroczych dziewcząt.

W dniu 21 marca o godzinie 10.00 młodzi artyści byli gotowi zaprezentować to, nad czym pracowali od kilku tygodni pod opieką pani Elżbiety Klukow.

 Przedstawienie miało iście wiosenny temat - miłość. Na scenie pojawiły się 2 Julie: jedna cybernetyczna, a druga klasyczna, jak z dramatów Szekspira. W te role wcieliły się Monika Kierepka i Natalia Jachymek z klasy I TE. Oba wcielenia oddały swoje serca (automatyczne i romantyczne) swym Romeom granym przez Cezarego Knapika oraz Radosława Kędzierawskiego  z klasy II TI.

Kolejna scena przedstawiała przeobrażenie Zosi z „Pana Tadeusza” ( w tej roli Anna Wójcik z klasy II TE) - od rozmarzonego dziewczątka w niewinnej bieli do mądrej i eleganckiej kobiety gotowej do małżeństwa z Tadeuszem (czyli Konradem Buczkiem z klasy II TAK w tym wcieleniu). Dobrych manier i zachowania godnego damy niesfornej Zosi uczyła Telimena, którą zagrała Patrycja Wiśniewska z klasy I TE.

Brawurowo zagrana została scena z „Dziadów” z księdzem i Gustawem-Konradem wywołując żywe reakcje publiczności. Postać księdza odegrał Szymon Staszak z klasy II TI, natomiast niesłychane umiejętności aktorskie, jako Gustaw-Konrad, zaprezentował Przemysław Czekała z klasy II TE.

Elementem spajającym poszczególne sceny były piosenki wyrażające miłość i radość życia w wykonaniu Kingi Radko, Karoliny Krysy oraz Kai Kapały i Doroty Brzozowiec.

Po występach teatralno-wokalnych wyświetlony został krótki filmik, który był zmontowany z wywiadów przeprowadzonych z uczniami naszej szkoły. Przedstawiał on wypowiedzi na temat wiosny, wydarzeń w szkole i atmosfery w niej panującej.

Na zakończenie obchodów tego dnia - swoista wisienką na torcie był konkurs na strój inspirowany wiosną. Samorząd Szkolny ufundował atrakcyjne nagrody w postaci 2 kart podarunkowych do Decathlonu o wartości 50 zł każda oraz słodkości. Laureatkami konkursu zostały Olga Dąbrowska i Agnieszka Filipczuk z klasy IV TAK, które wykazały się inicjatywą oraz odwagą i zaprezentowały niezwykle kolorowe przebrania. Gratulujemy!

Mamy nadzieję, że za rok jeszcze większa liczba osób weźmie udział w atrakcjach I Dnia Wiosny.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Młodzież zapobiega pożarom – pod tym hasłem co roku, systematycznie od wielu lat, organizowany jest ogólnopolski konkurs wiedzy pożarniczej skierowany do dzieci i młodzieży. W tym roku odbywa się już XXXVI jego edycja.

Konkurs ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Uczniowie Jagiellończyka pod opieką pani Teresy Olko spróbowali swoich sił w tym konkursie. Najlepsi, którzy przeszli eliminacje środowiskowe  - wewnątrzszkolne, 13 marca wzięli udział w etapie miejsko-gminnym zorganizowanym w ZS nr 1 w Łęcznej. Laureaci z pierwszych trzech miejsc w każdej z kategorii zakwalifikowali się do kolejnego szczebla konkursu.

Do etapu powiatowego zakwalifikował się Łukasz Rzechota z klasy II TB, który zajął  III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Z pytaniami konkursowymi zmierzyli się także Żaneta Czarnota i Natalia Świeca z klasy III TAK oraz Konrad Buczek z klasy II TAK.

Łukaszowi życzymy powodzenia w kolejny etapie konkursu.

W dniach 26.02 – 1.03. 2013 r. siedmioro uczniów ZS im. K. K. Jagiellończyka wspólnie z uczniami szkół: ZSG oraz ZS nr 2 w Łęcznej, udało się na wycieczkę do miejscowości Ząb koło Zakopanego. Grupa z naszej szkoły podczas pobytu w Zębie była pod opieką Pań Agnieszki Fiedeń i Emilii Salak.

Ząb to prawdopodobnie najwyżej położona wieś w Polsce i rodzinna miejscowość znanego skoczka Kamila Stocha.

Program wycieczki obejmował naukę podstawową oraz doskonalenie jazdy na nartach oraz korzystanie z wyciągu orczykowego. Ponadto zaplanowano wycieczkę do Zakopanego – spacer po Krupówkach oraz wyjazd kolejką na Gubałówkę.

 Po ciężkich zajęciach na stoku narciarskim, odpoczynkiem dla zmęczonych nóg był pobyt w Termach w Bukowinie Tatrzańskiej. Młodzież mogła tam skorzystać z takich atrakcji jak: baseny z różnorodną temperaturą wody wewnątrz oraz gorący basen termalny na zewnątrz budynku, hydromasaże oraz zjeżdżalnie.

Kolejnym punktem programu był wyjazd na stok narciarski „Litwinka GRAPA”, gdzie dowiedzieliśmy się i wspólnie cieszyliśmy z sukcesu zdobycia Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich przez K. Stocha w Val Di Fiemme. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, iż nasza grupa została zakwaterowana u jego wujostwa.

Integrowaniu młodzieży zróżnicowanej wiekowo i z różnych szkół Łęczyńskich, posłużyło wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek na stoku.

Ostatnim punktem programu, sprawdzającym umiejętności jazdy na nartach, były zawody w jeździe slalomem na czas. I miejsce w grupie dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych zajęła Kinga Radko z klasy I TE, wśród chłopców najwyżej, na IV miejscu, uplasował się Tomek Zabłotny z klasy I TI.

Podobno wszystko co dobre, szybko się kończy. Czas wycieczki minął niepostrzeżenie. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni bezpiecznie powrócili do domów licząc na kolejną powtórkę za  rok.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu łęczyńskiego do udziału w V edycji Powiatowego Konkursu Historycznego „Kazimierz Jagiellończyk i jego czasy”.

Gimnazjaliści biorący udział w konkursie przeprowadzą wywiad z królem, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych stworzą grę komputerową, która może mieć formę quizu na temat życia i działalności Kazimierza Jagiellończyka.

Szczegółowe informacje na temat organizacji, przebiegu i zakresu tematycznego konkursu zawiera regulamin dla szkół gimnazjalnych i regulamin dla szkół ponadgimnazjalnych.

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesłać do 30 kwietnia 2013 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a  prace konkursowe do 29 maja 2013 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na adres szkoły: ZS im. Króla K. Jagiellończyka ul. Bogdanowicza 9, 21-010 Łęczna.

Współorganizatorem konkursu i fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Łęcznej.

 

Regulamin dla szkół gimnazjalnych -->

Regulamin dla szkół ponadgimnazjalnych -->

Samuel Beckett powiedział: „Najpierw tańcz. Myśl później. Taka jest naturalna kolej rzeczy”. W kalendarzu szkolnym, także dostrzegamy  ten naturalny bieg wydarzeń. Na symboliczne sto dni przed maturą – egzaminem dojrzałości – odbywają się Studniówki, które pozwalają świętować, tańczyć, bawić się i na chwilę odetchnąć od nauki.

W wieczór 9 lutego i następującą po nim noc w Zajeździe „Drob” w Urszulinie uczniowie ostatnich klas techników: informatycznego, ekonomicznego, oraz architektury krajobrazu z Zespołu Szkół im. K. K. Jagiellończyka spotkali się, by wspólnie wraz z zaproszonymi gośćmi: panem Starostą Adamem Niwińskim i jego małżonką Anną, panią Dyrektor Dorotą Makara, panią wicedyrektor Ewą Siegieda, wychowawcami, nauczycielami i rodzicami przeżywać i świętować symboliczne sto dni do matury.

Część oficjalną poprowadzili uczniowie: Marcin Wołos (IV TIb) i Ewelina Kuśmierowska (IV TIb).

Jako pierwsza przemówiła pani Dyrektor Dorota Makara i w kilku słowach podkreśliła wagę tego wyjątkowego, spotkania mówiąc: Szczególne, niepowtarzalne chwile, szczególną i niepowtarzalną powinny mieć oprawę, by nie zgubiły się w pędzie codzienności, w pogoni za czymś, co mało ważne. Dzisiaj jest to inne „bycie razem” niż zazwyczaj. Do maturzystów pani Dyrektor skierowała kilka życiowych wskazówek: Spróbujcie w swoim życiu osiągnąć szczęście i równowagę. Uczcie się, ale nie zapominajcie o zabawie. Dążcie do sukcesu, lecz wytrwale szukajcie uczucia i uczuciem obdarzajcie. Nie zagubcie w tym pędzącym świecie najważniejszych wartości: Dobra, Piękna, Prawdy. A ponieważ życie jest sztuką wyboru, to niechaj wszystkie podejmowane przez Was  decyzję okażą się tymi trafnymi. Na koniec życzyła wszystkim dobrej zabawy, a maturzystom powodzenia na czekających ich egzaminach.

Kilka ciepłych zdań do maturzystów wypowiedział także Pan Starosta, któremu młodzież podziękowała za wsparcie i pomoc finansową ze strony Starostwa Powiatowego dla naszej szkoły.  

Głos zabrała również przedstawicielka rodziców zebranej młodzieży – pani Krystyna Stelmach. Mama jednej z maturzystek, w imieniu wszystkich rodziców, podziękowała dyrekcji i gronu pedagogicznemu za trud i  lata pracy włożone w kształtowanie charakterów ich dzieci. Wychowawcom szczególnie podziękowała za opiekę, cierpliwość i wyrozumiałość dla często niesfornych i buntowniczych wychowanków.

Prowadzący część oficjalną wieczoru Marcin i Ewelina w imieniu swoim oraz koleżanek i kolegów z klas podziękowali wszystkim, którzy towarzyszyli im w wędrówce ku dorosłości przez ostanie cztery lata. Kwiatami i słowami symbolicznie wyrazili swoją wdzięczność dla pani Dyrektor Doroty Makara, pani wicedyrektor Ewy Siegieda, wychowawców pani Małgorzaty Szram – wychowawczyni klasy IV TAK/TIb,  pana Marcina Grabosia – wychowawcy  klasy IV TE/ TIa, a także pozostałych nauczycieli obecnych na sali balowej. Dziękując nie zapomnieli także o władzach samorządowych, a przede wszystkim o rodzicach, którym niewątpliwie najwięcej w swoim życiu zawdzięczają.

Czas przemówień, podziękowań i życzeń zamknął staropolski taniec, który na stałe związał się ze studniówką. Młodzież ostatnich klas Jagiellończyka, wraz z osobami towarzyszącymi z gracją i polotem odtańczyła poloneza, by tym samym zainaugurować bal i  rozpocząć zabawę.

            Tańcom na parkiecie nie było końca. Wszyscy świetnie się bawili aż  do wczesnych godzin rannych. Studniówka 2013 dla uczniów Jagiellończyka to już historia, ale pozostaną nam po niej miłe wspomnienia i kadry uchwycone na fotografii okiem aparatu.

             Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Wczoraj 6 lutego pojawiła się w Jagiellończyku niebywała okazja jawnego bądź anonimowego okazywania miłości, przyjaźni i  sympatii za pośrednictwem usług Poczty Walentynkowej.

Sekcja Charytatywna, do której należą: Anna Wójcik, Magdalena Jarczyk, Aneta Matys, Joanna Sacz, przygotowała, pod opieką pani Anety Śliwy, pocztowy kącik z własnoręcznie wykonanymi kartkami z miłosnymi wyznaniami, upominkami w postaci ozdobnych pudełek oraz słodkościami w kształcie serca. Wszystkie zaadresowane przesyłki były następnie roznoszone po klasach przez walentynkowe listonoszki w osobach Natalii Kosk i Pauliny Oraczewskiej.

Samorząd Szkolny zajął się oprawą muzyczną imprezy. Każdy, kto miał ochotę mógł zamówić piosenkę na życzenie.

Przy okazji tego święta wyszedł kolejny numer szkolnej „Gazety Jagiellońskiej”, w której pojawiły się ciekawe wywiady, recenzje interesujących książek, a także krzyżówka wraz z logicznym zadaniem, za rozwiązanie  których czeka nagroda, w postaci dwóch biletów do kina na wybrany przez zwycięzcę termin i film.

W dniu 8 lutego  podczas szkolnego apelu podsumowaliśmy pierwszy semestr bieżącego roku szkolnego. Pani Dyrektor Dorota Makara wraz z Panią wicedyrektor Ewą Siegiedą najlepszym z najlepszych w nauce i frekwencji osobiście pogratulowały oraz wręczyły dyplomy i symboliczne upominki.

Za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie wyróżniona została Patrycja Wiśniewska z kasy I TE, oraz klasa IV TE za najwyższą średnią klasową.

Natomiast 100% frekwencją mogą się poszczycić: Anna Wójcik oraz Joanna Sacz z II TE, a także Daniel Wójcik III TIa.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom i życzymy takich samych, a może nawet lepszych wyników. Pozostałych uczniów zachęcamy do wytężonej pracy w drugim semestrze, by na koniec roku grono najlepszych było szersze.

W dniu 23 stycznia 2013 r. drużyna dziewcząt z naszej szkoły pojechała do ZS Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie, by wziąć udział w  Powiatowych Mistrzostwach w Piłce Siatkowej.

Drużyna  wywalczyła drugie miejsce, a w  jej skład wchodziły uczennice:

1.     Kozieł Małgorzata ( I TE)

2.     Kolbus Diana (I TE)

3.     Orłowska Ewa (III TE)

4.     Bogusz Marta (I TE)

5.     Bobowicz Edyta (I TE)

6.     Wiśniewska Dominika (I TE)

7.     Syroka Katarzyna (I TAK)

8.     Kowalczyk Agata (I ZSZ)

9.     Kamińska Sylwia (ITE)

 W zawodach brały udział 4 drużyny ze szkół z powiatu łęczyńskiego, które zajęły następujące lokaty:

I miejsce ZSR w  Kijanach
II miejsce ZS im, K..K. Jagiellończyka

III miejsce ZSG w Łęcznej

IV ZS nr 2 w Milejowie

 Naszemu składowi i jego opiekunowi – pani Agnieszce Fiedeń – gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w przyszłych zawodach.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej