Z wielką przyjemnością informujemy, że Technikum w Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej po raz kolejny znalazło się w pięćdziesiątce najlepszych szkół zawodowych Lubelszczyzny, zajmując w tegorocznym rankingu „Perspektyw” 23. miejsce. W odniesieniu do zeszłorocznego wyniku jest to awans szkoły o 17 miejsc oraz najwyższa jej lokata w dotychczasowych rankingowych statystykach.

– Od wielu lat powtarzamy, że Ranking Liceów i Techników Perspektywy to profesjonalnie uporządkowana informacja – mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych. – Robimy go przede wszystkim z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, którzy za kilka miesięcy będą musieli ostatecznie zdecydować, które liceum czy technikum wybiorą. Warto dokonywać takich wyborów na podstawie sprawdzonych, obiektywnych informacji.

W bieżącym roku ogólnopolski ranking szkół ponadpodstawowych ogłoszony został już po raz dwudziesty czwarty. Zgodnie z postawieniami jego Kapituły, technika są oceniane za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Warto podkreślić, że nasze Technikum od wielu lat stale plasuje się wśród najlepszej pięćdziesiątki techników województwa lubelskiego – co już jest powodem do radości i dumy. Jednak przy tegorocznej edycji, jeszcze bardziej cieszy fakt, że w tym zacnym gronie nasza szkoła znalazła się z najwyższą jak dotąd lokatą w historii rankingu.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej