LO ratownictwo6 small

Interesujesz się ratownictwem medycznym? Zapraszamy do naszego liceum, do klasy ratownictwa medycznego!

Podanie do szkoły liceum wersja do wydruku.

Wypełnione podania prosimy o dostarczenie do sekretariatu szkoły.

 

W ramach oferty edukacyjnej na rok szkolny 2021/2022 proponujemy Ci naukę w klasie ratownictwa medycznego.

 

Dla kogo?

Ta propozycja skierowana jest do osób, które chcą pogłębić wiedzę biologiczno-chemiczną, wzbogaconą o szereg zajęć praktycznych związanych z ratownictwem medycznym. Profil klasy jest przygotowany tak, by uczniowie mogli rozwinąć swoje zainteresowania ratowniczo-medyczne i poszerzyć wiedzę o problemach zdrowia człowieka.

Czego się nauczysz?

Uczeń tej klasy pozna w teorii i praktyce zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zabiegów resuscytacyjnych, nabędzie wiedzę o sposobach niesienia pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia, wypadkach i katastrofach, nauczy się promować zdrowie i zdrowy styl życia. Walorem nauki w klasie o tym profilu będzie wykształcenie w sobie cech, jakimi powinien wyróżniać się ratownik.

 

Gdzie możesz kontynuować naukę?

Po ukończeniu szkoły absolwenci tej klasy z powodzeniem mogą kontynuować naukę:

  • na uczelniach medycznych na kierunkach: medycyna, farmacja, stomatologia, weterynaria, zdrowie publiczne, analityka medyczna, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, fizjoterapia, radiologia,
  • na kierunkach gdzie wiodącym przedmiotem jest biologia i chemia np. biotechnologia, fizjoterapia, wychowanie fizyczne, kosmetologia, chemia spożywcza, ochrona środowiska, technologia chemiczna, aparatura medyczna, dietetyka, inżynieria chemiczna, biologia
    i chemia, opieka społeczna, psychologia
  • w szkole policealnej w zawodach: technik dentystyczny, technik farmaceutyczny, technik usług kosmetycznych, technik masażysta, technik fizjoterapii, technik ortopeda, technik elektrokardiolog, technik sterylizacji medycznej, ratownik medyczny, dietetyk, opiekun medyczny, opiekun osoby starszej, opiekunka dziecięca, opiekunka środowiskowa, opiekun w domu pomocy społecznej, asystent osoby niepełnosprawnej, terapeuta zajęciowy, instruktor odnowy biologicznej.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

  • biologia
  • chemia

Przedmioty uzupełniające:

  • ratownictwo medyczne

 

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej