2019 Targi Lubin 414 i 15 marca prezentowaliśmy ofertę Jagiellończyka podczas Targów Edukacyjnych w Lublinie. Liczne atrakcje przygotowane przez uczniów i nauczycieli budziły duże zainteresowanie odwiedzających. Na naszym stoisku wspólnie z uczniami kierunku technik informatyk można było wziąć udział w komputerowych rozgrywkach sportowych. Zaprezentowano również prace wykonane przez techników reklamy. Warto dodać, że materiały promocyjne szkoły są pomysłem zdolnych uczniów "Jagiellończyka". Szkoła kształci również przyszłych fryzjerów, budowlańców, architektów krajobrazu, księgowych, o czym można było dowiedzieć się z rozdawanych ulotek. Uczennice LO podkreślały zalety nauki w swoim mieście, bez konieczności uciążliwych dojazdów i wiele ciekawych inicjatyw, w które angażują się kreatywni nauczyciele i uczniowie łęczyńskiego "Jagiellończyka". Uczniowie technikum chwalili się, że ich szkoła wg rankingu "Perspektywy" znajduje się w czołówce najlepszych techników w woj. Lubelskim.  


    Odbywające się Targi Edukacyjne były najlepszą okazją do podjęcia rozmów na temat podstawowych założeń polityki oświatowej państwa w zakresie szkolnictwa zawodowego i kwestii odbudowy prestiżu szkół zawodowych oraz ich promocji.
W ramach Kongresu odbyły się panele dyskusyjne w trzech grupach tematycznych:
PANEL I: Wyzwania i możliwości kształtowania oferty szkolnictwa branżowego w powiatach województwa lubelskiego.

PANEL II Współpraca z pracodawcami w planowaniu, realizacji i ocenie efektów kształcenia zawodowego.
PANEL III Uczeń w centrum zmian w kształceniu zawodowym – od wyboru zawodu do sukcesu na rynku pracy.
    Pierwszy panel otworzyła Pani Dorota Makara, dyrektor Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej i członek Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych.
W panelu udział wzięli przedstawiciele organów prowadzących i dyrektorzy szkół zawodowych województwa lubelskiego: Ewa Dumkiewicz-Sprawka dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta w Lublinie, Dawid Kostecki Wicestarosta Powiatu Łęczyńskiego, Renata Chyrchała dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu oraz Anita Wrona dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim.
    Panel dyskusyjny był okazją do refleksji na temat wyzwań i możliwości kształtowania oferty szkolnictwa branżowego w powiatach województwa lubelskiego. Zgromadzeni skupili się nad kryteriami tworzenia ofert szkół, możliwościami jakie daje reforma oraz nad udziałem szkoły, organu prowadzącego przy modyfikowaniu oferty.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej