Z ogromną radością dzielimy się z Wami wynikami inicjatywy sadzenia 50 drzew i krzewów przy Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej z okazji naszego jubileuszu5️50-lecia!
Chcieliśmy uczcić wieloletnią historię naszej szkoły, tworząc trwały i zielony ślad na terenie naszego pięknego campusu.

- Z założenia ta inicjatywa jest czymś znacznie więcej niż tylko jednorazową akcją sadzenia drzew – to deklaracja naszej troski o środowisko i rozwój. Jesteśmy dumni, że możemy wnieść wkład w zwiększanie różnorodności biologicznej w naszym mieście. Wprowadzając te nowe rośliny, stwarzamy przyjazne środowisko dla ptaków, owadów i innych organizmów, które przyczyniają się do harmonii przyrody naszej okolicy. Pragniemy, aby nasza szkoła była nie tylko miejscem kształcenia, ale także oazą przyrody, która będzie inspirować kolejne pokolenia uczniów - tak podsumował akcję pan Wojciech Wójcicki - nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum architektury krajobrazu oraz koordynator całego przedsięwzięcia.

Chcielibyśmy szczególnie podziękować uczniom technikum architektury krajobrazu, którzy odegrali kluczową rolę w przygotowaniu części sadzonek i realizacji naszej inicjatywy. Ich zaangażowanie i praca były nieocenione podczas całego procesu. Wasza praca jest doskonałym przykładem, jak nauka teoretyczna i praktyczne doświadczenie mogą współtworzyć piękno i funkcjonalność w środowisku. Wierzymy, że wykorzystacie swoje umiejętności i pasję do tworzenia jeszcze więcej wspaniałych projektów krajobrazowych w przyszłości.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji sadzenia drzew i krzewów oraz wsparli naszą inicjatywę, a w szczególności naszym darczyńcom:
- Krzewy Ozdobne Wójcik
- Gospodarstwo Szkółkarskie A.W.Koput
- Gospodarstwo Szkółkarskie Andrzej Krzysiak,
którzy to niezwykle hojnie wsparli naszą akcję poprzez podarowanie pięknych i ciekawych roślin. Wasze drzewa i krzewy dodają nie tylko uroku okolicy, ale stanowią zalążek ogrodu edukacyjnego który ma służyć kolejnym pokoleniom, a wasze zaangażowanie i wkład są nieocenione dla naszej społeczności!

W ramach inicjatywy posadziliśmy 49 drzew i krzewów. Pytacie co z pięćdziesiątym. Odpowiedź pojawi się już w listopadzie. Zapraszamy do śledzenia naszego szkolnego FB w celu uzyskania odpowiedzi na to intrygujące pytanie!

 • 50drzewikrzewwna 50lecie
 • 50drzewikrzewwna 50lecie1
 • 50drzewikrzewwna 50lecie2
 • 50drzewikrzewwna 50lecie2a
 • 50drzewikrzewwna 50lecie2b
 • 50drzewikrzewwna 50lecie2c
 • 50drzewikrzewwna 50lecie2d
 • 50drzewikrzewwna 50lecie3
 • 50drzewikrzewwna 50lecie3a
 • 50drzewikrzewwna 50lecie3b
 • 50drzewikrzewwna 50lecie3c
 • 50drzewikrzewwna 50lecie4
 • 50drzewikrzewwna 50lecie4a
 • 50drzewikrzewwna 50lecie4b
 • 50drzewikrzewwna 50lecie4c

Simple Image Gallery Extended

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej