Z wielką przyjemnością informujemy, że Technikum w Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej po raz kolejny znalazło się w pięćdziesiątce najlepszych szkół zawodowych Lubelszczyzny, zajmując w tegorocznym rankingu „Perspektyw” 16. miejsce! W odniesieniu do zeszłorocznego wyniku jest to awans szkoły o 7 miejsc oraz najwyższa jej lokata w dotychczasowych rankingowych statystykach. Po raz pierwszy nasze Technikum znalazło się także w rankingu ogólnokrajowym na 290. miejscu uzyskując tym samy srebrną tarczę –  znak jakości szkoły!

Od 25 lat z satysfakcją pokazujemy szkoły, w których warto się uczyć – mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych. – I nie chodzi tylko o czołową piętnastkę najlepszych liceów oraz dziesiątkę najlepszych techników, które honorujemy podczas gali rankingu. Z tabel, jakie publikujemy, można odczytać znacznie więcej: która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, która spada, a która wspina się coraz wyżej. Mamy w tegorocznym zestawieniu tradycyjnych prymusów i liczne grono zupełnie nowych liderów. Szczerze podziwiamy szkoły od lat utrzymujące wysoką formę, ale szczególnie się cieszymy, gdy w czołówce rankingu pojawiają się „nowi”, bo to dowód, że wytrwała praca nauczycieli i uczniów przynosi wspaniałe efekty, że wciąż są w polskich szkołach ambitni pedagodzy, którym chce się pracować.

W bieżącym roku ogólnopolski ranking szkół ponadpodstawowych ogłoszony został już po raz dwudziesty piąty. Zgodnie z postawieniami jego Kapituły, technika są oceniane za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Warto podkreślić, że nasze Technikum od wielu lat stale plasuje się wśród najlepszej pięćdziesiątki techników województwa lubelskiego – co już jest powodem do radości i dumy. Jednak przy tegorocznej edycji, jeszcze bardziej cieszy fakt, że w tym zacnym gronie nasza szkoła znalazła się z najwyższą jak dotąd lokatą w historii rankingu, a ponadto po raz pierwszy pojawiła się w rankingu ogólnopolskim uzyskując srebrne oznaczenie jakości.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej