Dnia 21 maja 2013 r. w ZS im. K. K. Jagiellończyka w Łęcznej odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w celu wyłonienia zwycięskiej pracy oraz przyznania nagrody za II i III miejsce.

Komisja w składzie:

1.     mgr inż. Małgorzata Kosik

2.     mgr Emilia Salak

3.     mgr Aneta Śliwa

oceniała prace pod kątem zgodności z tematem, wykorzystania technik malarskich oraz znajomości perspektywy, przyznając od 1 do 4 punktów.

 I miejsce  konkursie zajął Sebastian Kopeć, uczeń ZS Nr 2 w Jaszczowie,

II miejsce: Daniel Dołęgowski, uczeń ZS Nr 2 w Jaszczowie,

III miejsce: Magdalena Nowak, uczennica ZS Nr 2 w Jaszczowie.

 Wszystkie prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Doroty Kuź.

Gratulujemy laureatom konkursu.

 W dniu 10 czerwca 2012 r. (poniedziałek) o godzinie 1200 w Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka odbędzie się podsumowanie konkursu, wręczenie nagród, dyplomów i wyróżnień.

Serdecznie zapraszamy.

W dniu 31 maja przypada Światowy Dzień bez Tytoniu. Nawiązując do tego dnia 29 maja w Jagiellończyku zorganizowana została akcja prozdrowotna zachęcająca do rzucenia palenia i zdrowego trybu życia.

W ramach tego dnia odwiedziła nas pani Karolina Lewczuk – studentka medycyny, członek lubelskiego oddziału IFMSA-Poland. Pani Karolina poprowadziła zajęcia, które przybliżyły ich uczestnikom tematykę związaną z nikotyną, tytoniem i dymem nikotynowym. Prowadząca uświadomiła wszystkim jaki skład ma dym tytoniowy i jakie jest jego działanie na organizm człowieka. Każdy słuchacz dowiedział się, że palenie wiąże się z prawdopodobieństwem zachorowania m.in. na raka wielu narządów, miażdżycę czy udar mózgu.

Tego dnia w ramach akcji na parterze przy wyjścia ze szkoły można było również poczęstować się jabłkiem i wyrazić swoje poparcie dla zdrowego trybu życia poprzez  wpisanie się na listę.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

W dniu 30 kwietnia 2013 r. z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja uczennice klasy I TE: Kinga Radko i Patrycja Wiśniewska pod opieką p. Ewy Stefańskiej zaprezentowały przygotowaną specjalnie na ten dzień tematyczną prezentację.

Nie jest to jedyna dla nas szansa na podkreślenie wagi tego wyjątkowego dnia. Aby uczcić to szczególne w historii naszej Ojczyzny święto nasz  szkolny sztandar oraz uczniowie Jagiellończyka wraz z opiekunami wezmą udział lokalnych uroczystościach zorganizowanych z tej okazji w dniu 3 maja.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

         Podczas pożegnania klas maturalnych, Pani Dyrektor przekazała dobrą nowinę wszystkim osobom zebranym na uroczystości.

         Nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła Innowacji" i należy do elitarnego grona 25 szkół z województwa lubelskiego, oraz jednej z trzech z powiatu łęczyńskiego, które dostąpiły tego zaszczytu. Certyfikat z rąk rektora uczelni dr. Michała Jarmuła odebrała pani Dyrektor Dorota Makara.

         Wręczenie nagród w konkursie odbyło się 25 kwietnia podczas uroczystej gali w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

       Konkurs zorganizowany został po raz pierwszy  i skierowany był do szkół ponadgimnazjalnych: liceów, techników, zasadniczych szkół zawodowych oraz zespołów szkół, które realizują nowatorskie pomysły, podejmują działania niestandardowe i innowacyjne, aktywnie współpracują z otoczeniem gospodarczym i społecznym, wspierają edukację praktyczną, promują przedsiębiorczość i kreatywność uczniów.

        Zostaliśmy docenieni za inwencję i kreatywne działania, które realizujemy, by poziom edukacji w naszej placówce stał na wysokim poziomie.

        Honorowy patronat nad Konkursem objęli Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin i Lubelski Kurator Oświaty.

Więcej informacji oraz galeria zdjęć na stronie WSEI.

 

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, od­kry­waj. –  słowami Marka Twaina Pani Dyrektor Dorota Makara rozpoczęła swoje przemówienie na uroczystości pożegnania klas IV Technikum, która odbyła się w dniu 26 kwietnia w ZS im. K. K. Jagiellończyka w Łęcznej. Po wspólnie spędzonych 4 latach dla uczniów klas  IV TAK, IV TIb, IVTE oraz IV TIa nadszedł czas by zakończyć etap edukacji w szkole średniej.

Pani Dyrektor kontynuując wystąpienie życzyła absolwentom Jagiellończyka powodzenia na czekających ich egzaminach: maturalnym i zawodowym. Jednak przestrzegła ich, że najważniejszy egzamin, który dopiero przed nimi, o wiele trudniejszy od matury i egzaminu zawodowego to dorosłe życie. Na zakończenie posiłkując się słowami Małgorzaty Stolarskiej – Dopomóż dzisiaj odchodzącym chwilom, by jutro były warte wspomnień pani Dyrektor dała im wskazówkę na nadchodzący czas.

Kilka ciepłych słów w imieniu Starosty Łęczyńskiego i swoim skierował do Absolwentów pan Stanisław Adamczyk – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu, Zdrowia i Spraw Społecznych.

Gdy czas przemówień przeminął, nadeszła chwila wręczenia świadectw i nagród.

W pierwszej kolejności Marcin Wołos – absolwent Technikum Informatycznego –  z rąk pani Dyrektor i pana Naczelnika odebrał Nagrodę Patrona Szkoły przyznawaną rokrocznie dla ucznia, którego postawa bliska jest ideałom jakimi kierował się nasz patron Król Kazimierz Jagiellończyk. Potem nastąpiło wręczenie świadectw z czerwonym paskiem dla Agnieszki Wawszczak  - absolwentki Technikum Ekonomicznego - oraz ponownie wywołanego Marcina Wołosa.

W dalszej kolejności Pani Dyrektor wraz z wychowawcami panią Małgorzatą Szram i panem Marcinem Grabosiem wręczali świadectwa pozostałym absolwentom.

Na wyróżnienie zasłużyli także ci z czwartoklasistów, którzy w ciągu 4 lat aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły udzielając się  podczas apeli, uroczystości, imprez sportowych.

Tradycyjnie uczniowie klas III TAK/TI oraz III TE/TI pożegnali starszych kolegów. Wsparciem wokalnym służyła, jak zawsze niezawodna, Kinga Radko z I TE. Trzecioklasiści przygotowali dla nich część artystyczną pod opieką swoich wychowawców pań Beaty Maińskiej oraz Renaty Jazgarskiej.

Głos zabrali również ci, dla których zebraliśmy się tego dnia. Przedstawiciele klas IV-tych podziękowali za wspólnie spędzony czas, za trud doprowadzenia ich do tej chwili. W ramach tego wręczyli Dyrekcji, panu Naczelnikowi, wychowawcom i  wszystkim zebranym nauczycielom kwiaty. By pozostał po nich ślad w prezencie dla szkoły zostawili po sobie ogromny portret Króla Kazimierza Jagiellończyka namalowany przez panią Małgorzatę Kosik – naszego nauczyciela przedmiotów zawodowych w TAK.

Swoistą wisienką na torcie była informacja jaką przekazała nam pani Dyrektor. Nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła Innowacji" i należy do elitarnego grona 25 szkół z województwa lubelskiego, oraz jednej z trzech z powiatu Łęczyńskiego, które dostąpiły tego zaszczytu. Zostaliśmy docenieni za inwencję i kreatywne działania, które realizujemy.

Na koniec dnia pełnego wrażeń klasy IV stanęły do pamiątkowych zdjęć klasowych, by  utrwalić tą niepowtarzalną chwilę na lata w kadrze fotografii.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Jako społeczność ZS im. K. K. Jagiellończyka mamy kolejny powód do dumy i ogromnej radości.

Nasz uczeń  zajął I miejsce w konkursie wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych na szczeblu wojewódzkim.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w zawodach budowlanych oraz działalności kontrolnej i prewencyjnej Państwowej Inspekcji Pracy

Konkurs odbył się 24 kwietnia w siedzibie Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Lublinie. Na tym szczeblu rywalizacji udział wzięło ponad pięćdziesięciu uczestników z różnych szkół województwa lubelskiego.

Ku naszej ogromnej radości na pierwsze miejsce w zmaganiach z wiedzą z zakresu BHP zasłużył Maciej Górski z klasy II TB. Jego klasowy kolega - Bartosz Greczanik, który także wziął udział w konkursie, zajął VIII miejsce. Uczniowie oprócz dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe – Maćkowi wręczono zestaw kluczy, wyrzynarkę oraz szlifierkę kątową, z kolei Bartek otrzymał dalmierz.

Więcej informacji na WWW


Dzień Innowacji  to inicjatywa – obejmująca szereg bezpłatnych zajęć fakultatywnych – zorganizowana 23 kwietnia na WSEI w Lublinie. W zależności od upodobań, zainteresowań i potrzeb edukacyjnych chętni do uczestnictwa w tym dniu mogli wybierać i przebierać z przygotowanej oferty zajęć. Rozpoczynały się one od 1000 i trwały do 1345, w czterech cyklach po 45 minut każdy z 15 minutowymi przerwami.

Uczniowie klas III oraz IV Technikum przy ZS im. K. K. Jagiellończyka w Łęcznej z chęcią skorzystali z zaproszenia do udziału w tym interesującym przedsięwzięciu.

Nasi uczniowie wysłuchali wykładu dotyczącego  zagadnień matematycznych Nierówności, a także kolejnego dotykającego kwestii związanych z problemami współczesnego świata.

 Podczas trzeciego wykładu pt.: Czy potrzebujemy twardego dysku, czyli realna ICT w wirtualnej chmurze  poruszone zostały treści, które zainteresować mogły przede wszystkim, ale nie tylko informatyków.

Młodzi ludzie z Jagiellończyka uczestniczyli także w warsztatach Twórcze myślenie jest w cenie! Trening kreatywności w efektywnym uczeniu, na których m.in. dowiedzieli się jak tworzyć mapę myśli oraz mieli okazję ćwiczyć logiczne i twórcze myślenie. Z ich udziałem odbyły się również zajęcia warsztatowe  Pierwsza pomoc w stanach zagrożenia życia.

Ponadto nasza młodzież uczestniczyła w symulacji matury z języka angielskiego, gdzie mogli odczuć, co czeka ich już niebawem.

Nasza szkoła była jedną z siedmiu biorących udział w Dniu Innowacji na WSEI. Pozostałymi uczestnikami Dnia Innowacji byli uczniowie z: Zespołu Szkół Ekonomicznych i III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Wł. Andersa w Chełmie; Zespołu Szkół w Horodle, XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu i Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Świdniku.

Więcej informacji na stronie WSEI.

W dniu 16 kwietnia w naszej Łęczyńskiej Powiatowej Bibliotece Publicznej zaistniała możliwość spotkania się ze Stefanem Dardą – pisarzem, spod którego pióra wychodzą powieści grozy.

Spotkanie w Łęcznej zorganizowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie w ramach programu Instytutu Książki „Tu czytamy! Dyskusyjne Kluby Książki”.

Stefan Darda zadebiutował w roku 2008 powieścią Dom na wyrębach, w roku 2010 ukazały się dwa pierwsze tomy cyklu powieściowego Czarny Wygon (Słoneczna Dolina i Starzyzna), a w roku 2012 do księgarń i bibliotek trafiły Bisy – trzeci zarazem przedostatni tom tegoż cyklu.

 Specjalizuje się w literaturze grozy, chętnie sięgając do mitologii słowiańskiej.

Utwory Stefana Dardy były wielokrotnie nominowane do nagród literackich Trzecia i przedostatnia część cyklu „Czarny Wygon” autorstwa Stefana Dardy została uznana przez głosujących Internautów najlepszą książką roku 2012. „Bisy” zwyciężyły w plebiscycie organizowanym przez portal Horror Online – jeden z najpopularniejszych polskich serwisów poświęconych szeroko pojętej grozie.

Z możliwości poznania osobiście tej rangi autora skorzystali Pan Starosta Adam Niwiński, Pan Wiceburmistrz Łęcznej Dariusz Kowalski, Pan Andrzej Grzesiuk – Przewodniczący Rady Powiatu Łęczyńskiego, a zarazem dyrektor ZS nr 1 w Łęcznej, a także pracownicy lokalnych bibliotek publicznych, członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki z terenów miasta i okolicznych gmin oraz uczniowie i nauczyciele z Łęczyńskich szkół.

Wśród uczestników spotkania z pisarzem znalazły się także cztery uczennice z Jagiellończyka wraz z nauczycielem – bibliotekarzem.

Imprezie towarzyszył występ wokalny uczniów z ZS nr 1 w Łęcznej. Dwie wokalistki z tego składu zaprezentowały utwory, dzięki którym zdobyły najwyższe laury na Powiatowym Przeglądzie Muzyki Mówionej i Śpiewanej w Milejowie.

Na koniec spotkania można było nabyć dotychczas wydane powieści autora, który na pamiątkę spotkania chętnie je sygnował swoim autografem. Już niebawem i w naszej szkolnej bibliotece znaleźć będzie można debiutancka powieść autora.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

W dniu 20 kwietnia w Auli im. Stanisława Podkowy na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej odbył się etap wojewódzki XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Corocznie w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej startuje blisko 33 tysiące uczestników.

W bieżącym roku, w województwie lubelskim, w eliminacjach szkolnych olimpiady uczestniczyło 2107 uczniów ze 107 szkół ponadgimnazjalnych. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 158 uczniów z 70 szkół.

 Po wcześniejszych zmaganiach z wiedzą z zakresu ekologii na etapie szkolnym udało się to również Ewelinie Latała uczennicy III TAK z Jagiellończyka.

Etap wojewódzki XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej odbył się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Hetmana oraz Jego Magnificencji Rektora Politechniki Lubelskiej prof. dr hab. inż. Piotra Kacejko.

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w zajęciach organizowanych w dniu 16 kwietnia przez Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Łęcznej na temat autyzmu.

Grupa młodzieży z klas I TAK i I TI miała okazję obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą problemy napotykane w codziennym życiu przez osoby chore na autyzm, zapoznać się z metodami terapii sensorycznej oraz pod okiem terapeutów samemu doświadczyć zabawy z dziećmi będącymi pod opieką Ośrodka.

Dzieci ze swoją spontanicznością i chęcią zabawy wzbudziły sympatię młodzieży. Uczniom zaproponowano udział w wolontariacie, który miałby formę zabawy z dziećmi i służyłby ich terapii.

Dodatkowych informacji na temat wolontariatu udziela psycholog szkolny.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej