Dziennik

 

Erazmus2020 21

POWER plus

erasmus

Perspektywy 2021 

JabiellonczykKobietom

RODO

Zamowinia publiczne

 

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

30 marca do domów do Polski wróciła grupa uczniów ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej, która brała udział w miesięcznej praktyce zawodowej w Grecji, w ramach projektu „Poznanie nowoczesnych technologii i rozwiązań drogą do wykształcenia wykwalifikowanej kadry”, finansowanego ze środków Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

W tym zagranicznym wyjeździe w okresie od 3 do 30 marca 2019r. udział wzięło 48 uczniów z 3 kierunków kształcenia: technik budownictwa, technik informatyk oraz technik architektury krajobrazu. Uczestnicy praktykowali i szkolili się pod okiem praktyków i mentorów z greckich przedsiębiorstw branży budowniczej, informatycznej oraz architektonicznej, poszerzając wachlarz swoich kompetencji zawodowych, a także otwierając się na świat i poznając greckie obyczaje i kulturę.

W czasie wolnym od pracy nasi uczniowie m.in. zwiedzili imponujące greckie Meteory czy odwiedzili zabytkową starą wioskę górska Stary Pantalejmon, odbyli też długi relaksujący rejs po Zatoce Pagasyjskiej oraz podziwiali z bliska ogrom masywu Olimpu.

Podczas miesięcznej zagranicznej praktyki uczniowie z technikum informatycznego pogłębiali swoje umiejętności z zakresu projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania sieciami, projektowania, zarządzania i administrowania bazami danych, a także tworzenia stron www i aplikacji internetowych. Z kolei uczniowie z technikum budownictwa zdobywali nowe kompetencje zawodowe ucząc się sprawnego posługiwania dokumentacją budowlaną, przygotowywania różnego rodzaju materiałów do montażu, kontrolowania i organizowania prac związanych z zagospodarowaniem terenu budowy i wykonywania robót budowlanych stanu surowego. Natomiast uczniowie technikum architektury krajobrazu tworzyli rysunki techniczne odręcznie oraz z wykorzystaniem technik komputerowych, uczyli się rozróżniania rodzajów obiektów terenów zieleni, przygotowywali gleby do sadzenia roślin ozdobnych, projektowali i wykonywali dekoracje roślinne, a także wykonywali podstawowe czynności związane z budową obiektów architektury krajobrazu.

Praktyki w Grecji były dla uczestników projektu szansą nie tylko na podniesienie umiejętności zawodowych, które zostały potwierdzone certyfikatami, ale pozwoliły także zapoznać się bliżej z egzotyczną grecką kulturą i kuchnią.

Zdjęcia obrazujące to wszystko i wiele więcej można już oglądać w Galerii, jak i w postach poświęconych projektowi na szkolnym fanpage’u na Facebooku.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej