Tradycji stało się zadość. W ubiegły piątek, w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru, który w tym roku przypada na 27. marca, wybraliśmy się – a jakże! tradycyjnie – do Warszawy. Tym razem jednak trasa wiodła nie teatralnie, a filmowo, przez Jeruzal, co było nie lada gratką dla wszystkich fanów RANCZA. Miasteczko to bowiem przez lata było miejscem kręcenia scen do kultowego już serialu. Miłośnicy Lucy, Kusego oraz Księdza i Wójta mogli zobaczyć niezapomniany kościół, plebanię i „Sklep u Krysi”.
Kolejnym punktem wycieczki stał się inspirujący spacer po Łazienkach Królewskich trasą „Nocy listopadowej” Stanisława Wyspiańskiego. Pani przewodnik zapoznała nas nie tylko z historią parku, Pałacu na Wyspie, pomnika Chopina, ale z również z kulisami nocy listopadowej, która 1830 roku dała początek pierwszemu narodowemu zrywowi.
Spacer Starym Miastem dał nam chwilę przyjemności dla duszy i ciała, a wieczorem w Teatrze Studio Buffo mogliśmy obejrzeć POLITĘ z Nataszą Urbańską i Januszem Józefowiczem w rolach głównych. Po „Romeo i Julii”, „Metrze” i „Aidzie”  to kolejny musical, jaki mieliśmy okazję zobaczyć Szykujemy się na kolejne spotkanie z Melpomeną.
Opiekunami naszej wesołej wycieczki były panie: Anna Korszla-Mazurek, Magdalena Kafarska i Agnieszka Fiedeń.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej