Zapraszamy do udziału w konkursie na wykonanie

projektu graficznego plakatu promującego

Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej.

Celem konkursu jest wybranie najlepszego projektu graficznego, który stanie się plakatem promującym ZS. im. K. K. Jagiellończyka.

Projekt będzie wykorzystany przez Organizatorów do stworzenia materiałów reklamowych związanych z promocją szkoły: ulotek reklamowych, banerów, itp.

Każdy z uczestników może zgłosić dowolną ilość projektów

Na plakacie powinny znaleźć się:

- nazwa szkoły

-dane adresowe szkoły

- informacje o dostępnych kierunkach kształcenia

- informacja o rekrutacji na rok szkolny 2012/2013

Przygotowanie projekty proszę wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 10-01-2012 roku (format obrazu A3, rozdzielczość 300 dpi).
Temat wiadomości: klasa , imię i nazwisko ucznia.

Dla zwycięzców przewidziane atrakcyjne nagrody!

Organizatorzy konkursu: Zespół do spraw promocji ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej

Jak funkcjonuje samorząd? Specjalistami w tej dziedzinie okazali się uczniowie naszej szkoły.

            W etapie powiatowym konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym  zwyciężyli uczniowie klasy IV TI. Pierwsze miejsce zajął Daniel Jośko, a na miejscu drugim ulokował się Jarosław Musiała. Teraz przed nimi etap wojewódzki.

            Uczniów przygotowywała Magdalena Krystjańczuk, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie w „Jagiellończyku”.

            Konkurs zorganizował wydział politologii UMCS i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Uczniowie rozwiązali w nim test, w którym pytania dotyczyły wyborów samorządowych, referendum lokalnego i finansów jednostek samorządu terytorialnego.

Krew to najcenniejszy lek,

 który tylko człowiek

 może podarować drugiemu człowiekowi.

         Pełnoletni uczniowie naszej szkoły wzięli sobie do serc powyższe słowa i czynnie uczestniczyli w akcji  honorowego krwiodawstwa. Akcja zorganizowana została w dniu 28 listopada 2011 r. przez ZS Górniczych i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Lublina z udziałem ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka.

         Choć niektórym nie udało się przejść ostrej, choć koniecznej, selekcji czekającej potencjalnych dawców, musimy ich jednak docenić za chęci, podjętą próbę i odwagę. Tym bardziej, że dla niektórych była ona pierwszą w życiu, co mogło  stresować  i wywoływać dreszcz strachu.

         Na tych, którym udało się podarować niemal pół litra krwi, czekały czekolady, legitymacja honorowego dawcy krwi i satysfakcja ze szlachetnego gestu względem drugiego człowieka.

         Mamy nadzieję, że ten dobry nawyk wejdzie naszym uczniom w krew.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

            Tadeusz Różewicz – poeta naszych czasów – to jego życie i twórczość stały się pretekstem do spotkania na lekcji bibliotecznej w dniu 21 listopada 2011 roku w gościnnych progach Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęcznej. 

            Spotkanie poprowadziła, znana w środowisku łęczyńskich poetów i miłośników sztuki, pani Barbara Korczyka – Żuk.

            Pani Barbara wielbicielka poezji Różewicza, niegdyś nauczyciel i niezmiennie sympatyk spotkań z młodzieżą, w barwny, urozmaicony i wyczerpujący sposób podzieliła się ze swoimi słuchaczami swoją wiedzą na temat biografii i dorobku omawianego autora, a także próbowała zarazić ich pasją  czytania poezji przytaczając liczne liryki poety.

            Zebrani młodzi ludzie wszystkiemu bacznie się przysłuchiwali. Wśród nich znaleźli się też  przedstawiciele III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Zespołu Szkół im. K. K. Jagiellończyka w Łęcznej: Monika Bojanowicz, Elwira Kamela, Marta Niećko, Marcin Pawelec, Kinga Szewczyk wraz z opiekunem panią Emilią Salak.

             Nasi uczniowie skrzętnie notowali zasłyszane informacje, by po powrocie do szkoły,  w ramach lekcji języka polskiego, móc choć raz wcielić się w rolę nauczycieli i podzielić się zdobyta wiedzą  ze swoją klasą.

            Przy okazji spotkania pani dyrektor Jadwiga Marczewska pokrótce nakreśliła wszystkim zebranym historię biblioteki powiatowej. Ponadto przedstawiła przykładowe pozycje książkowe pomocne przy przygotowaniach do egzaminu maturalnego, a także serdecznie uczniów zachęcała do nieustającego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zasobów w celach zarówno edukacyjnych jak i dla przyjemności oraz własnej satysfakcji.

Zapraszamy do GALERII ZJĘĆ

- Jesteście wizytówką Waszej szkoły, ale też nadzieją rodziców, przyjaciół, nauczycieli Waszych - nas wszystkich. Waszą siłą są wasze umiejętności, zdolności oraz wiedza. To stypendium jest wyrazem tego, że zostaliście docenieni. -  te słowa wicewojewoda lubelski Henryka Strojanowska skierowała do uczniów uhonorowanych stypendiami Prezesa Rady Ministrów.  

            Uroczystość wręczenia dyplomów  stypendystom miała miejsce dnia 17 listopada 2011 w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego.

            Całe wydarzenie uświetnił przepiękny popis wokalny laureatów konkursu Diamenty Lublina 2011.

            Wśród grona stu czterdziestu siedmiu wyróżnionych uczniów szkół lubelskich znaleźli się: uczeń III klasy Technikum Informatycznego Marcin Wołos, a także uczennica II klasy Technikum Ekonomicznego Patrycja Nowak.

            Po oficjalnej części uroczystości, Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz, wicestarosta naszego powiatu Kazimierz Budka oraz wszyscy nagrodzeni uczniowie ze szkół z terenu powiatu Łęczyńskiego wraz z osobami im towarzyszącymi pozowali do wspólnych zdjęć, by uwiecznić te wyjątkowe dla nich chwile.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

„Dziwny jest ten świat” – w tle tych słów piosenki Czesława Niemena uczniowie zapalili znicze poległym za ojczyznę.

            Na apelu z okazji narodowego święta wysłuchaliśmy także pieśni i wierszy patriotycznych, a także utworów, takich jak „Biały krzyż” Krzysztofa Klenczona czy „Dziwny świat” Czesława Niemena.

            Część artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pań Wiesławy Śmiech i Ewy Stefańskiej można było obejrzeć także 11 listopada w kościele pw. św. Barbary w Łęcznej przed mszą w intencji ojczyzny. Uczennice w strojach ludowych i pracownicy szkoły złożyli dary.

            Po mszy odbył się przemarsz na plac powstań narodowych, gdzie uczniowie klasy I TI TE złożyli kwiaty przy pomnikach bohaterów narodowych.  

            11 listopada 1918 roku Rada Regencyjna, czyli organ władzy powołany przez zaborców, przekazała Józefowi Piłsudskiemu naczelne dowództwo Wojska Polskiego i powierzyła misję utworzenia Rządu Narodowego.

            Po 123 latach niewoli Rzeczpospolita odzyskała niepodległość.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

- Czy wiecie, kto odkrył węgiel? Dlaczego słowo „górnik” od górala się wywodzi? Co to są karbidki? Czemu tyle kaplic miała św. Barbara w kopalni? – to pytania, które usłyszeli uczniowie Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej od pana Walentego Bąbelewskiego, emerytowanego górnika, artysty malarza, który poprowadził dla nich autorskie spotkanie.

Pan Walenty oprowadził młodych widzów po wystawie swoich obrazów z cyklu „Moja robota w kopalni”, który tworzą płótna ukazujące realia trudu górniczego w kopalniach, jakich dziś już nie ma, a także w kopalni Bogdanka. Autor przeniósł na płótno obrazy pamięci oraz doświadczenie własnej pracy pod ziemią. Pokazał własne spojrzenie na etos dawnej i obecnej pracy górnika.

- Poznaliśmy górniczy świat pełen osobistych wspomnień, dygresji, humoru i ciekawych legend – podkreślają uczestnicy spotkania i dodają: - Pan Walenty przywitał nas górniczym pozdrowieniem „Szczęść Boże”, a my tymi słowami pożegnaliśmy się, dziękując za te pełne pasji wspomnienia.

 PS

W spotkaniu mogliśmy uczestniczyć dzięki zaproszeniu organizatora – Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej – za które serdecznie dziękujemy.

Uczniowie i nauczycie

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Anny Okulicz wzięli udział w warsztatach wycinanek ludowych. Warsztaty zorganizowane przez Muzeum Regionalne w Łęcznej poprowadził znany w Polsce i za granicą twórca ludowy z Lubelszczyzny, pan Roman Prószyński.

Zanim uczniowie rozpoczęli wykonywanie papierowych wycinanek dowiedzieli się, że motywy roślinne i zwierzęce zawsze były obecne w  twórczości ludowej. Artyści w ten sposób oddawali hołd pięknu natury.

Pan Roman Prószyński najpierw pokazał najprostsze techniki wycinania, a następnie zaprezentował własne prace. Uczniowie pod okiem mistrza wykonali papierowe wycinanki.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

              18 października w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, odbyły się warsztaty z autoprezentacji. Celem warsztatów było zapoznanie uczestników z metodami i technikami niezbędnymi w swobodnym budowaniu dobrych relacji z otoczeniem, korzystne prezentowanie własnego wizerunku.

            Podczas zajęć główny nacisk kładziony był na zapoznanie maturzystów ze wskazówkami, dotyczącymi wystąpień publicznych. Warsztaty pomogły poukładać posiadaną wiedzę w spójną całość, były miejscem, w którym trening wystąpień publicznych, pomoże pozbyć się tremy, gdy nadejdzie pora egzaminu, rozmowy kwalifikacyjnej.

            W warsztatach brały udział klasy maturalne. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty WSPA. Spotkanie zorganizowała Pani Małgorzata Szram.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej