W dniach od 06 do 19 września.2020r. druga grupa młodzieży z Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka przebywała w Grecji i odbywała staż zawodowy w ramach projektu „Staże zagraniczne w UE – lepszy start w przyszłość” nr 2019-1-PL01-KA102-062326 finansowanego z funduszy Programu Operacyjnego POWER.

Uczniowie spędzili dwa tygodnie w malowniczej miejscowości Eratini, w hotelu „Delphi Beach”.

Podczas dwutygodniowego zagranicznego stażu uczniowie z technikum organizacji reklamy doskonalili swoje umiejętności zawodowe. Na zajęciach nauczyli się m.in. przygotowywania planu promocji przedsiębiorstwa usługowego czy tworzenia kampanii marketingowej 360. Zdobyli doświadczenie w tworzeniu spotu wideo, jak i konceptu identyfikacji wizualnej dla marki perfum.

W ramach wyjazdu i realizacji programu kulturalnego nasza młodzież odwiedzała ciekawe miejsca w Grecji. Zwiedziła takie miejscowości jak Galaxidi, Korynt, Delfy. Odwiedziła również oliwiarnię, gdzie spróbowała tamtejszych specjalności.

Ponadto w czasie wolnym od pracy nasi uczniowie m.in. mogli korzystać z hotelowego basenu czy wypoczywać na pięknej plaży. Jedną z atrakcji pobytu był wieczór grecki z tradycyjnymi ludowymi tańcami i z nauką jednego z nich.

W okresie pobytu w Grecji naszych uczniów na każdym kroku cieszyło piękno tamtejszych krajobrazów. Chociażby w trakcie jednej z wypraw do wąwozu, gdzie podziwiali niezwykle widoki górskiego potoku i wodospadów.

Projekt zakończył się oficjalnym pożegnaniem i rozdaniem certyfikatów.

Staż w Grecji był dla uczestników projektu szansą nie tylko na podniesienie umiejętności zawodowych, ale pozwolił także zapoznać się bliżej z egzotyczną grecką kulturą i kuchnią.

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej