Dziennik

 

Erazmus2020 21

POWER plus

erasmus

Perspektywy 2021 

JabiellonczykKobietom

RODO

Zamowinia publiczne

 

Projekt UE

Gazetka kwiecien 2017

28 maja 2018 roku Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w  Łęcznej zaprosił uczniów szkół gimnazjalnych i uczniów klas VIII szkoły podstawowej powiatu łęczyńskiego do udziału w V Powiatowym Konkursie z języka angielskiego "ENGLISH AROUND ENGLISH - SPEAKING COUNTRIES", którego ideą jest wspieranie i rozwijanie uzdolnień językowych uczniów, pogłębianie wiedzy na temat historii, geografii, kultury i życia codziennego mieszkańców krajów angielskiego obszaru językowego.

W tegorocznym konkursie „ENGLISH AROUND AUSTRALIA” wzięli udział uczniowie z Cycowa, Zezulina, Ludwina i Puchaczowa. Do współzawodnictwa przystąpiło 12 uczestników, którzy wykazali się dużą wiedzą i bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, rozwiązując w ciągu 60 minut test składający się z ośmiu zadań, obejmujących wiedzę o Australii.

Komisja konkursowa wyłoniła 3 najlepszych zawodników. Lista zwycięzców i laureatów konkursu "ENGLISH AROUND AUSTRALIA":
I miejsce – Kornelia Kursa – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Puchaczowie (opiekun - pani Jolanta Borys)
II miejsce – Ignacy Więcławski – Zespól Szkół im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie (opiekun - pani Edyta Misiewicz – Hulewska)
III miejsce – Adrian Szepiela - Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie (opiekun – pani Beata Salamucha)
IV miejsce – Łukasz Kalisz – Szkoła Podstawowa w Zezulinie (opiekun – pani Agnieszka Pasieczny)
V miejsce – Joanna Pasieczny - Gimnazjum Publiczne w Ludwinie (opiekun – pani Agnieszka Pasieczny)

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej oraz wydawnictwa Macmillan i Pearson zostały w sposób uroczysty wręczone uczestnikom przez Pana Wicestarostę Dawida Kosteckiego, który pogratulował uczestnikom w języku angielskim. Gratulacje, podziękowania i dyplomy z rąk pani Dyrektor Doroty Makara odebrali też nauczyciele przygotowujący uczniów do udziału w konkursie.

Dodatkową atrakcją dla uczestników konkursu była prezentacja „ Australia” przygotowana przez Dominikę Wrońską z klasy 2 TOR.

Przygotowaniem poczęstunku zajęły się uczennice z klasy IIA LO – Aleksandra Siczek, Izabella Szpitun i Julia Zub.

Organizatorzy Konkursu – Katarzyna Konopka i Agnieszka Anysz dziękują wszystkim za udział i zapraszają do udziału w następnych edycjach konkursu „ENGLISH AROUND ENGLISH – SPEAKING COUNTRIES

logo szko éa innowacji 2017

 

 

Copyright©ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej